Alıntı Şartları

Yorumla.Net platformu olarak fikri mülkiyet sahibi olduğumuz sesli görüntülü veya yazılı haber içeriklerinin global olarak internet kapsamında yaygınlaşmasından elbette memnuniyet duyarız. Bunun yanında söz konusu olan haber veya diğer içeriklerimizin farklı internet platformlarında paylaşılması konusunda ise bazı standardizasyon seçeneklerine bağlı kalınmasını tercih ediyoruz.

Fikri mülkiyet haklarımız için herhangi bir usülsüz kopyalama işleminden korunmak adına DMCA ile iş birliğinde bulunuyor olsak da bazı durumlarda “bilginin yayılması” misyonumuzu da ön planda tutmaktayız.

Haliyle herhangi bir internet platformunda; doğrudan veya dolaylı olarak Yorumla.Net tarafından oluşturulmuş olan yazılı sesli veya görüntülü içeriklerin paylaşılıp yayınlanması durumunda DMCA iş birliğine başvurmak yerine paylaşımda bulunan kişi veya kurumların tarafımızca belirlenen “Alıntı Şartları” yükümlülüklerini yerine getirip getirmediği öncelikli olarak kontrol edilmektedir.

Yorumla.Net Alıntı Şartları kapsamında doğrudan veya dolaylı olarak paylaşılan; sesli yazılı veya görüntülü içeriklerin kapsamında söz konusu olan bağlantının URL’sinin “live” yani canlı olarak eklenmesi beklenmektedir. Doğrudan veya dolaylı olarak paylaşılan içeriklerin Yorumla.Net üzerindeki kök URL’sinin eklenmesinden farklı olarak içeriklerin son bölümlerine ekleme yapılması uygun bulunmaktadır. Bu konu ile ilgili örnek “Kaynak” standardı şu şekildedir:

Kaynak: Yorumla.Net

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist