Xbox Konsolunu Çevrimdışı Kullanmak! Xbox Çevrimdışı Nasıl Oynanır?

Xbox modellerinde oturum açtığınızda çevrimdışı görünmek ve çevrimdışı oynamak için yapılması gereken işlemler.

Xbox Konsolunu Çevrimdışı Kullanmak! Xbox Çevrimdışı Nasıl Oynanır?

Oyun teknolojisinin hızla gelişim gösterdiği günümüzde çevrimiçi yöntemlerle arkadaşlarınızla veya sistem üzerinde binlerce oyuncuyla oynayıp rekabet etmek oldukça harika bir durumdur. Video oyunları bundan 15-20 yıl öncesinde tek başına oynamayı esas kılarken zamanla bu durum gölgede kalarak çevrimiçi oyun deneyimi yerini aldı. Böylece oyuncular için bu durum farklı bir sosyal aktivite haline geldi de diyebiliriz. Yine de birçok oyuncu her zaman online çok oyunculu oyun sistemini oynamayı istemiyor. İşte bu durumda Xbox konsol sistemlerinde oyuncular yalnız oynamaya karar verdiklerinde durumlarını çevrimdışı olarak ayarlayabiliyor. Xbox konsolunu çevrimdışı kullanmak için yapılması gereken bazı sistem ayarı değişiklikleri bulunmaktadır. İncelememizde bu yöntemleri sre sunacağız.

Xbox konsolunu Xbox hizmetlerine bağlanmadan kullanabilmek için konsolun çevrimdışı olarak ayarlanması gerekir. Çevrimdışı kullanılan konsol herhangi bir şekilde ağa bağlanmayacaktır. Xbox konsolunuzu ilk kez kurarken kesinlikle çevrimiçi olmak zorundasınız. Yani internete bağlı olmadan konsol kurulumu gerçekleştirilemeyecektir. Eğer isterseniz konsol kurulum ve güncelleştirmelerini tamamladıktan profilinizi ekledikten sonra çevrimdışı kullanabilirsiniz.

Xbox Konsolunda Çevrimdışı Hangi Oyunlar Oynanabilir?

Xbox konsollarında tek oyunculu ya da yerel olarak çok oyunculu destekleyen oyunlar çevrimdışı olarak oynanabilmektedir. Fakat burada önemli bir durum vardır. Herhangi bir oyunu çevrimdışı oynayabilmek için bu oyunu çevrimiçi olarak en az bir kez açmış olmanız gerekmektedir. Bu durum çevrimdışı oynayacağınız oyunlarda oyun lisansı sorunu yaşamamanızı sağlayacaktır. Ayrıca oyun diskleri de çevrimdışı olarak oynanabilir.

Xbox Konsolunu Çevrimdışı Kullanmak

Xbox konsollarında oturum açtıktan sonra oyunları çevrimdışı oynamak için yapılması gereken bazı adımlar vardır. Xbox çevrimdışı kullanmak için aşağıdaki ayarlar konsolunuzda yapılmalıdır.

  1. Xbox oyun kumandanızda “Xbox” tuşuna basarak ayarlar konsolunu açın. (Bazı Xbox modellerinde “A” tuşuna basmak gerekebilir.)
  2. Sırayla “Profil ve sistem > Ayarlar > Genel > Ağ ayarları” bölümüne gelin.
  3. Çevrimdışı ol” seçeneğini ayarlayın.

Çevrimdışı oyun deneyimini yaşadıktan sonra yeniden çevrimiçi olarak Xbox konsolunu kullanmak isterseniz ilk iki adımdan sonra “Çevrimiçi ol” yaparak konsolunuzu çevrimiçi kullanmaya başlayabilirsiniz. Xbox Game Pass abonelerine Death Stranding müjdesi adlı haberimizi de inceleyebilirsiniz.

Exit mobile version