WhatsApp profil fotoğrafları için avatar seçeneği geliyor

WhatsApp, Snapchat'in popüler özelliğini bünyesine dahil ediyor. Şirket, profil fotoğraflarında avatar seçeneğine izin vermeye hazırlanıyor.

WhatsApp'ta avatar dönemi başlıyor

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp her geçen gün yeni özellikler ile kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. Şirket son olarak kullanıcıların oldukça sevineceği bir yenilik için kolları sıvadı. Meta çatısı altında faaliyet yürüten servis son dönemlerde sosyal medya dünyasında oldukça beğeni gören ‘avatar’ özelliğine göz kırptı.

WhatsApp’ta avatar dönemi başlıyor

WhatsApp’ta yaşanan son gelişmeleri kullanıcılar ile paylaşan WABetaInfo platformu yeni özelliği keşfetti. Açıklanan bilgilere göre avatar yeniliği Android iOS ve Masaüstü platformları için yakın bir gelecekte WhatsApp Beta kullanıcılarına sunulmaya başlanacak. Şimdilik bu özelliğin geliştirilme aşamasında olduğu paylaşılırken aynı zamanda ilk ekran görüntüleri de geldi. Merakla beklenen özellik Ayarlar sayfasında şu şekilde görünecek:

Paylaşılan ilk bilgilere göre WhatsApp avatar özelliği ile kullanıcılarına çok çeşitli imkanlar sağlayacak. Bu avatarlar yalnızca profil fotoğrafı olarak kullanılmakla kalmayacak; ayrıca ilerleyen dönemlerde video görüşmeleri yaparken bir avatarı maske olarak ya da arkadaşlarınızla paylaşmak için bir çıkartma olarak kullanma şansına da sahip olabileceksiniz.

Ekran görüntüsünden de rahatlıkla anlaşılabileceği üzere WhatsApp avatar seçeneği için kullanıcılarına özelleştirme imkanı da tanıyacak. Yarattığınız avatarların arka plan rengini manuel olarak seçebileceksiniz.

Sosyal medya kullanıcılarının çoğunlukla Snapchat ve Facebook platformlarından aşina olduğu avatar özelliği WhatsApp geliştiricileri tarafından yoğun bir şekilde çalışılıyor. Şimdilik bu özelliğin ne zaman kullanıcılara sunulacağı bilinmese de Android iOS ve masaüstündeki tüm kullanıcıların söz konusu yenilikten yararlanabileceği belirtiliyor.

Exit mobile version