Twitter Videolarında Altyazılar Nasıl Kapatılır ve Kaldırılır?

Twitter videolarında otomatik olarak karşımıza çıkan altyazıları nasıl kapatabiliriz sorusunun yanıtını detaylı olarak irdeledik.

twitter video altyazı kapatmak kaldırmak

Son günlerde Twitter kullanıcıları videolarda görünen altyazılardan oldukça rahatsız. Twitter’da son güncellemelerle uygulamaya getirilen altyazı özelliği aslında işitme engelliler için iyi bir seçenek olsa da ülkemizde henüz net olarak oturmadığından birçok videoda yer alan sözlerin anlamsız bir şekilde altyazıya dökülmesi dikkatlerden kaçmadı. Bununla birlikte bu alt yazıların tam olarak kapatılabilmesi bazı videolarda neredeyse imkansız gibi görünüyor. Yorumla.Net ekibi olarak Twitter video altyazı kapatma yöntemlerini ayrıntılı olarak inceledik ve rapor haline getirdik.

Twitter video altyazısı kapatma Android ve iOS cihazlarda farklı şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bazı videolarda Twitter altyazı kapanmıyor gibi görünse de bu işlemler için net çözümler bulunuyor.

Twitter Altyazı Kapatma Yöntemleri

Twitter’da altyazıları kaldırmak için masaüstü ve mobil cihazlarda farklı seçenekler mevcut. Öncelikli olarak masaüstü Twitter web sitesinde videolarda altyazıyı kapatmak için neler yapmalıyız? Twitter’da altyazı kaldırma yöntemlerini detaylı olarak açıklayalım.

Twitter’da herhangi bir videoda altyazı gördüğünüzde bu altyazıyı kapatmak istiyorum diyorsanız öncelikli olarak videonun üzerine mouse yardımıyla geldiğinizde video süresi ile ses seviyesi arasında bir “CC” butonu göreceksiniz. Bu düğmeye tıkladığınızda Twitter sitesinde videodaki altyazıyı kapatmış olacaksınız. “CC” butonuna tekrardan tıklarsanız videoda altyazının yeniden aktifleştirilecektir. Masaüstü bilgisayarınız veya dizüstü ile Twitter’a girdiğinizde videolarda alt yazıyı kapatmak için “CC” butonu videonun alt kısmında yer alırken mobil cihazlarda Twitter uygulamasında altyazı kapatma “CC” butonu videoda sağ üstte yer almaktadır. Mobil uygulamada da aynı yöntemle videolardaki altyazıyı kaldırabilirsiniz.

Android Cihazlarda Twitter Videolarında Altyazı Kaldırmak

Android telefonlarda Twitter altyazı kapatmak için farklı yöntemler bulunmaktadır. Öncelikli olarak Twitter web sayfasında video kapatma seçeneği olan “CC” butonu yardımıyla altyazıları kaldırabiliriz.

Burada göründüğü gibi videoda sağ üstte yer alan “CC” butonuna tıklandığında altyazılar kapatılır veya yeniden aktifleştirilebilir. Ancak Android cihazlarda özel olarak telefonunuzun ayarları aracılığıyla da Twitter video altyazılarını kaldırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler adım adım şu şekildedir;

iOS Twitter Videolarında Altyazı Kapatmak

iPhone kullanıcıları Twitter’da video altyazılarını kapatabilmek için uygulamada video içinde bulunan “CC” butonunu kullanabileceği gibi telefon ayarlarından da bu işlemi gerçekleştirebilirler.

Twitter videolarında altyazıları kapatmak için videolarda “CC” butonunu görmeniz gerekmektedir. Eğer bu butonu görmüyorsanız Twitter websitesi veya uygulamasında videolardaki altyazıları kaldıramazsınız. Şu an için Twitter’da video altyazı özelliği yeni bir uygulama olduğundan halen test aşamasındadır ve “CC” butonunun tüm altyazılı videolara gelmesi biraz zaman alacaktır. Bu nedenle altyazı saçmalığından kurtulmak için Twitter uygulamanızı sık sık güncellemenizi öneririz.

Exit mobile version