in

Tesla’nın insansı robotu Optimus için yeni fotoğraf geldi!

Elektrikli otomobil devi Tesla, uzun süredir üzerinde çalıştığı insansı robotu Optimus için yeni bir görsel yayınladı. İşte o fotoğraf…

Tesla Optimus insansı robot projesi 30 Eylül'de tanıtılacak

Elon Musk’ın CEO koltuğunda oturduğu elektrikli otomobil devi Tesla, geçtiğimiz yıl AI Day: Part I kapsamında şirketin otonom sürüş sistemine odaklanmıştı. Yeni teknolojilerini hayranlarına bu etkinlikle duyuran firma, aynı zamanda Dojo adlı süper bilgisayarını tanıttı ve insansı robotu Tesla Optimus hakkında ilk bilgileri verdi. Bu yıl gerçekleşecek AI Day: Part II’den kısa bir süre önce ise şirket, bugün Optimus’la ilgili yeni gelişmeleri meraklılarıyla paylaştı.

Tesla Optimus insansı robot projesi 30 Eylül’de tanıtılacak

30 Eylül tarihinde gerçekleşmesi planlanan Tesla AI Day: Part II için geri sayım başlarken; şirketten sürpriz bir hareket geldi ve merakla beklenen insansı robotun yeni bir görüntüsü paylaşıldı. Aynı zamanda prototip aşamasında olan robotun, söz konusu tarihte çalışır bir halde karşımıza çıkacağı belirtildi.

Tesla Optimus insansı robot projesi 30 Eylül'de tanıtılacak

Tesla’nın insansı robotu Optimus ile ilgili paylaşılan son görüntüde, robotun ellerine odaklanıldı. İki eliyle kalp işareti yapan prototip, şimdiden büyük bir heyecan oluşturmayı başardı. Ünlü girişimci ve iş insanı Elon Musk, bu yıl içerisinde ürünün geliştirilmeye devam edeceğini; 2023 yılında ise artık nihayet seri üretime başlayacağı aktarıldı. Musk, bu tarihin böyle iddialı bir proje için oldukça erken olduğunu, fakat yine de bunu başarabileceklerini cümlelerine ekledi.

Elon Musk elektrikli arabaları ikinci plana attı

Elon Musk, insansı robot projesinin şu anda Tesla şirketi için elektrikli araba üretiminden daha önemli olduğunu doğruladı. Optimus’un uzun vadede ulaşımdan daha önemli bir hale geleceğini de ifade etti. İnsansı makinelerin yaratılmasının, piyasadaki işçi eksikliği sorununu çözmeye yardımcı olacağını ve genel olarak sanayideki üretim maliyetini ciddi oranda azaltacağını savundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings