Steam Yeni Bir Anlık Oyuncu Rekoru Daha Kırdı

Bilgisayar oyunlarına ilginin her geçen gün artması, Steam’in oyuncu rekorları kırmasını sağlıyor.

Steam Hesap Silme

Steam Hesap Silme

Bilgisayar oyunlarına ilginin her geçen gün artması Steam’in oyuncu rekorları kırmasını sağlıyor. Özellikle ücretsiz oyunlara olan ilginin üst seviyelere çıkması oyuncu sayısının inanılmaz rakamlara çıkmasına neden oluyor.

Valve tarafından geliştirilmiş olan Steam günümüzde en fazla tercih edilen oyun platformlarının başında geliyor. Bu platformdaki online oyuncu sayısı oyun dünyasına dair çok önemli bir veri kabul ediliyor.

26 Kasım gününe dair açıklanan veriler platformun yeni bir rekor daha kırdığını gösteriyor. Şükran Günü nedeniyle ABD’de resmi tatil olması oyun severlerin ücretsiz oyunlara yoğun ilgi göstermesine neden oldu. Bu da yeni bir oyuncu sayısı rekorunun gelmesini sağladı.

Ücretsiz Oyunlara Olan İlgi Artıyor

Warzone 2 CS:GO Dota 2 PUBG gibi ücretsiz oyunlar oyuncuların ilk tercihleri olmaya başladı. Bunlara ek olarak oyuncuların her zaman ilgi gösterdiği Rust COD Modern Warfare 2 ve GTA 5 gibi oyunlar da yükselmeye devam ediyor.

Kış mevsimi ile birlikte insanlar evlerinde daha fazla zaman geçirmeye adeta mecbur oluyor. Bu durum ise bilgisayar oyunlarına ayrılan zamanın artmasını sağlıyor.

Kış mevsimi soğuk havalar ve Şükran Günü etkileriyle 26 Kasım’da Steam oyuncu rekoru kırıldı. Açıklanan resmi verilere göre 26 Kasım günü 31 milyon 336 bin 174 kişi aynı anda oyun oynadı. SteamDB’ye göre ise rakam 31 milyon 379 bin 760 olarak gerçekleşti.

Exit mobile version