in

Solana ağına hack saldırısı! 6 milyon dolar çalındı

Solana ağı büyük bir hacker saldırısıyla karşılaştı. Yaklaşık 8 bin kişinin mağdur olduğu olayda, 6 milyon dolarlık dijital varlık çalındı.

Solana'da (SOL) son durum ne?

Solana blok zinciri ağı bir son dakika haberiyle karşımıza çıktı! Yapılan açıklamalara göre ağ, kritik bir hacker saldırısına maruz kaldı. Paylaşılan ilk detaylar, yaklaşık olarak 8 bin cüzdanın bu saldırıdan etkilendiğini gözler önüne serdi. Hackerların, ağ kullanıcıları arasında popüler olan bazı yazılım cüzdanlarının kodlarında yer alan güvenlik açıklarından yararlanmış olabileceği tahmin ediliyor.

Solana yönetiminden saldırıya ilişkin açıklama geldi

İlk tespitlere göre yaşanan krizin Phantom, Slope ve TrustWallet gibi epey rağbet gören bazı sıcak cüzdanlardan dijital varlıkların çekildiği belirtiliyor. Resmi olmayan tahminlere göreyse saldırının en az 6 milyon dolarlık bir zarar açtığı ifade ediliyor. Slope, bir grup cüzdanın güvenlik zafiyetine uğradığını doğruladı. Fakat bunun nasıl gerçekleştiğine ilişkin herhangi bir detay vermedi. Piyasada üst düzey güvenliğe sahip çeşitli sıcak cüzdan platformlarının ise saldırıya direnç gösterdiği ve kullanıcılarını bu tehlikeye karşı başarıyla koruduğu bildirildi.

Solana'da (SOL) son durum ne?

Solana kurucu ortağı Anatoly Yakovenko da konuyla alakalı bir açıklama yaptı. Öncelikle yaşanan durumdan ötürü kullanıcılarından özür dileyen yönetici, saldırının merkezi olarak Slope’yi işaret etti. Bu nedenle kullanıcılara, bu cüzdana ait hesaplarını silmelerini ve başka bir cüzdana geçmelerini tavsiye etti.

Solana’da (SOL) son durum ne?

Yaşanan hack saldırısından sonra Solana (SOL) fiyatı da ciddi bir şekilde düşüş yaşadı. Benzeri bir mağduriyet yaşamak istemeyen çok sayıda yatırımcı, hesaplarında bulunan dijital varlıkları geri çekti. Olaydan kısa bir süre sonra Solana’nın değeri 38 doların altına düştü. Ancak öğle saatlerinde tekrardan 40 dolar bandına ilerledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings