in

Samsung sınırları aşıyor! 200 MP kameralı telefon geliyor

Samsung Galaxy S23 Ultra kamerası hakkında flaş bir iddia ortaya atıldı. Merakla beklenen amiral gemisi akıllı telefon modelinin 200 MP ISOCELL HP2 sensöre sahip olacağı söyleniyor.

Samsung Galaxy S23 Ultra, 200 MP ISOCELL HP2 sensör ile gelecek

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, dünya genelinde en çok akıllı telefon satan markalar arasında yer alıyor. Apple ile bu alanda kıyasıya bir rekabet içerisinde olan şirket, geliştirdiği cihazlarda kendi kamera sensörlerine yer veriyor. Dolayısıyla firmanın üretmiş olduğu modellerde kameranın yeri, azımsanamayacak derecede yüksek oluyor. Gelen son bilgilere göre ise şirketin yakında piyasaya sürmesi planladığı Galaxy S23 Ultra amiral gemisi telefonu, kamerasıyla rakip tanımayacak bir model model olmaya hazırlanıyor.

Samsung Galaxy S23 Ultra, 200 MP ISOCELL HP2 sensör ile gelecek

Yaptığı sızıntılarla adından sıkça söz ettiren güvenilir teknoloji analisti Ice Universe tarafından paylaşılan iddialara göre Samsung Galaxy S23 Ultra modeli 200 Megapiksel ana kamera ile gelecek. Mobil fotoğrafçılar için olağanüstü bir deneyime kapı aralayacak olan cihaz, 200 MP ISOCELL HP2 sensörünü kullanacak. Söz konusu sensör, ilk kez bu telefonda gün yüzüne çıkacak.

Samsung Galaxy S23 Ultra, 200 MP ISOCELL HP2 sensör ile gelecek

Samsung’un şu anda ISOCELL HP1 ve ISOCELL HP3 dahil olacak şekilde iki adet 200 MP sensöre sahip olduğu biliniyor. Bu sensörlerden bir tanesi daha önce Motorola Moto X30 Pro ve Edge 30 Ultra cihazlarında karşımıza çıkmıştı. İddialara göre ise HP2 sensörü, genel performansı bakımından HP1 ve HP3’ten çok daha kaliteli olacak. Henüz sensörün boyutu bilinmese de diğerlerine oranla daha büyük ve daha iyi işlem teknolojisiyle geleceği tahmin ediliyor.

Kasım ayında piyasaya sürüleceği düşünülen Samsung Galaxy S23 Ultra özellikleri hakkında şimdiye kadar çok sayıda sızıntı ortaya çıktı. Bunlar arasında en dikkat çekici iddialar, cihazın Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle gelecek olması olarak biliniyor. Aynı zamanda modelin devasa bir pil kapasitesi ile gelmesi ve S-Pen desteğine sahip olması da beklentiler arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings