Oppo telefonlara 2023 yılında 9 dakikada tamamen şarj edilen teknoloji getiriyor

Ünlü telefon markalarında Oppo 240W gücünde şarj edilebilme teknolojisi 2023 yılından telefon modellerine getirecek. Bu özellik sayesinde sadece 9 dakikada telefon şarj olabilecek.

Oppo telefonlara 2023 yılında 9 dakikada tamamen şarj edilen teknoloji getiriyor

Günümüzde her geçen gün gelişen akıllı telefonlarda en çok dikkat edilen özelliklerden biri de batarya kapasitesi. Özellikle yeni çıkan yüksek donanım özelliklerine sahip akıllı cihazlar oldukça fazla enerji tüketimi gerçekleştiriyor. Hal böyle olunca telefon markaları da çareyi yüksek kapasiteli bataryalar ya da hızlı dolan bataryalar ile çözmek durumunda kalıyor.

Oppo’dan 9 dakikalık hızlı şarj teknolojisi

Haberlere göre Çinli menşeli telefon üreticisi Oppo 240W’lık hızlı şarj teknolojisine sahip telefonları 2023 yılında piyasaya sürecek. Geliştirilen bu yeni teknoloji sayesinde 4.500 mAh kapasiteli bir batarya sadece 9 dakika içerisinde tamamen doldurulabilecek

Telefon modelinde kullanılacak olan yeni adaptör 24V 10A gücünde 240W hızlı şarj desteği sunarken günümüzde yaygınlaşmaya başlayan 200W hızlardan yaklaşık %20 daha yüksek hız sunacak. Bu şekilde kullanıcıların telefonlarını tamamen şarj etme süresi oldukça kısalacak. Telefon şarjdayken kullanılmasına bile gerek kalmayacak.

Oppo’dan 240W’lık hızlı şarj teknolojisini hangi cihazlarında kullanacağına dair herhangi bir açıklama gelmedi.

Exit mobile version