Necati Şaşmaz Kendini “Mehdi” Oğlunu da “Gelecekteki Tarikat Lideri” Olarak Görüyor..!

Kurtlar Vadisi’nin Polat Alemdar’ı olarak bilinen Necati Şaşmaz’ın eski eşi Nagehan Kaşıkçı boşanma davası açmıştı. Açtığı boşanma davasında Necati Şaşmaz’ın kendini “Mehdi” olarak gördüğünü söyleyen Kaşıkçı; 8 yaşındaki oğlunun ise “Kadiri Tarikatının gelecekteki lideri” olarak görüldüğünü belirtti

Kurtlar Vadisi’nin Polat Alemdar’ı olarak bilinen Necati Şaşmaz’ın eski eşi Nagehan Kaşıkçı boşanma davası açmıştı. Açtığı boşanma davasında Necati Şaşmaz’ın kendini “Mehdi” olarak gördüğünü söyleyen Kaşıkçı; 8 yaşındaki oğlunun ise “Kadiri Tarikatının gelecekteki lideri” olarak görüldüğünü ifade etti. Bu durumdan oldukça rahatsız olduğunu belirten Kaşıkçı; “insanlık dışı birçok uygulamasını gördüğüm bu tarikata oğullarımın bulaşmasını istemiyorum” dedi. Kadiri tarikatının zikir videosunu da paylaşan Nagehan Kaşıkçı; mahkemeye bu delilleri de sunarak 8 yaşındaki oğlunun bu tarikatın gelecekteki lideri olarak görüldüğünü sözlerine ekledi.

 

Nagehan Kaşıkçı’nın iddiaları ülkede bir anda gündeme otururken; bu konuya dair bazı detayları ise Sözcü Yazarı İsmail Şaşmaz, kendi köşesine taşıdı. Bu detaylar ile birlikte Kadiri tarikatına ait olduğu belirtilen zikir videosunu da ekleyen İsmail Şaşmaz, Nagehan Kaşıkçı ile Necati Şaşmaz arasındaki boşanma dava sürecinden de bazı detayları açıkladı. Paylaşılan görüntülerde Necati Şaşmaz’ın zikir çeken grup içerisinde olduğu görülürken, 8 yaşındaki oğlunun ise dedesi ile birlikte bu topluluğun ortasında olduğu görülüyor. Nagehan Kaşıkçı, 8 yaşındaki oğlunun sürekli tarikata götürülmesinden rahatsız olduğunu ifade ederken; mahkemeye sunduğu delillere karşılık bu isteğinin reddedildiği öğrenildi. Oğlunun bu tarikata bulaşmasını istemediğini ifade eden Kaşıkçı’nın bu talebi reddedilirken, çocukların velayeti ise anneye verildi.

 

İsmail Saymaz Yaşananları Köşesine Taşıdı!

İsmail Saymaz Sözcü’de paylaştığı köşe yazısında Nagehan Kaşıkçı’nın bu iddialarına ve mahkeme sürecine dair bazı detayları paylaşırken; Kaşıkçı’nın söylediklerine göre 8 yaşındaki oğlunun tarikatta gelecekteki lider olarak kabul edildiği belirtildi. Bunun yanında tarikattaki yaşlı müritlerin 8 yaşındaki oğluna “ağabey” dediğini iddia eden Kaşıkçı bu kişilerin oğlunun elini öptüğünü belirtti. Kadiri tarikatına ait görüntüler mahkeme dosyası içerisinde sunulmasına karşın hakim çocuğun tarikata gitmemesi konusunu reddettiği öğrenildi. Görüntülerde 8 yaşındaki A.N’nin dedesi Abdulkadir Şaşmaz ile birlikte etraflarında halka oluşturan ve zikir çeken müritlerin ortalarında olduğu görülüyor. Bu görüntüler bir anda sosyal medyada büyük yankı uyandırırken; Necati Şaşmaz’a hem tepki verenler oldu hem de destek çıkanlar oldu.

 

Çocuğun Pedagoglar Eşliğinde Fikirleri Alındı ve Korktuğu Ortaya Çıktı!

Necati Şaşmaz’a tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları bir çocuğun isteği dışında tarikatta bulunmasının yanlış olduğunu belirtirken; bu yaşananların suç olarak görüldüğü birçok paylaşım yapıldı. Öte yandan Necati Şaşmaz’a destek olan kullanıcılar ise zikir çekmenin dini bir ritüel olduğunu savundu. Anne Nagehan Kaşıkçı bu durumdan dolayı oldukça rahatsız olduğu bilinirken; 8 yaşındaki oğlunun sürekli tarikata götürülmesini kabullenemediği belirtildi. 8 yaşındaki A.N ile konuşan uzman pedagoglar ise çocuğun kendi iradesi dışında ve istemeyerek tarikata götürüldüğünü belgelediler. Düzenlenen dosyada ayrıca A.N’nin bu ortamdan korktuğunu ifade ettiği de belirtildi.