Motorola Moto X40’ın işlemcisi belli oldu!

Motorola Moto X40 için geri sayım başladı! Merakla beklenen akıllı telefon modelinin işlemcisi ortaya çıktı.

Motorola Moto X40, Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle gelecek

Motorola Moto X40 serisi çok yakında Çin pazarında piyasaya sürülecek. Cihazın resmi basın lansmanına kısa bir süre kala bazı ayrıntıları gün yüzüne çıkmaya başladı. Uluslararası pazara Motorola Edge 40 Pro adı altında gelmesi beklenen akıllı telefon modelinin teknik özellikleri internete sızdırıldı. Cihazın performansını üst noktalara ulaştıracak işlemcisi belli oldu. İşte ayrıntılar…

Motorola Moto X40 Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle gelecek

Digital Chat Station tarafından internete sızdırılan bilgilere göre Motorola Moto X40 modeli 15 Kasım tarihinde piyasaya sürülecek. Cihazda Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi yer alacak. Full HD çözünürlük kaliteli ile raflara gelecek olan modelde 50 MP ana kamera karşımıza çıkacak.

50 MP ana kamerası ile mobil fotoğrafçılar için yüksek bir performans sağlayacak olan Motorola Moto X40 cihazı üçlü kamera modülüne ev sahipliği yapacak. Cihazda otomatik odaklama özelliğine sahip olan 50 MP ultra geniş açılı lens ve 2 MP derinlik sensörü modülü tamamlayacak.

İddialara göre Motorola’nın yakında piyasaya süreceği yeni telefonu 165 Hz yenileme hızına sahip olacak. 68 watt hızlı şarj desteği içerecek olan modelde OLED ekran karşımıza çıkacak. Motorola Moto X40 Pro modelinde ise 125 watt hızlı şarj desteğinin yer alması bekelniyor. Fakat bu gelişmiş model muhtemelen gelecek yılın ikinci çeyreğinde raflara gelecek.

Motorola Moto X40 serisi ile ilgili detaylar önümüzdeki günlerde daha fazla netlik kazanacak. Şimdilik konuya ilişkin mevcut bilgiler oldukça sınırlı. Fakat lansmana kadar sızıntıların daha da artacağı düşünülüyor.

Exit mobile version