in

Logitech ve Tencent Games, Switch benzeri el konsolu geliştiriyor

Logitech ve Tencent Games büyük bir iş birliğine girdi. İki şirket, Nintendo Switch ve Steam Deck’e rakip olabilecek bir el konsolu için çalışmalara başladı.

Logitech ve Tencent Games, Switch benzeri el konsolu geliştiriyor

Logitech ve Tencent Games bugün önemli bir haber ile oyun tutkunlarının karşısına çıktı! İki şirket, bulut oyunları için özel olarak tasarlanmış yeni bir taşınabilir el konsolu geliştirdiklerini duyurdu. Şimdilik söz konusu proje ile ilgili pek fazla bilgi paylaşılmazken; yakında gelecek sistemin Xbox Cloud Gaming ve NVIDIA GeForce NOW gibi platformları destekleyeceği açıklandı.

Son yıllarda bulut oyun platformları için pek çok büyük şirket, dev adımlar atmaya başladı. NVIDIA ve Microsoft firmaları bu alanda liderlik koltuğunda otururken; bunlara benzer çok sayıda hizmetin piyasada aktif olarak kullanımda olduğu biliniyor. Logitech ve Tencent Games’in şimdiki amaçları ise tüm bu hizmetleri tek bir çatı altında toplamak olacak.

Logitech ve Tencent Games, Switch benzeri el konsolu geliştiriyor

Logitech ve Tencent Games güçlerini birleştirdi

Logitech’in donanım dünyasındaki ve özellikle de çevre birimleri alanında sahip olduğu deneyimi, Tencent’in yazılım dünyasındaki tecrübesiyle bir araya geldiğinde, yapılan iş birliğinin oldukça anlamlı bir sonuç doğuracağı düşnüülüyor. Logitech’in Genel Müdürü Ujesh Desai, “Tencent ile ortaklık; şirketin geliştirme, yayınlama ve ilgili tüm operasyonlar dünyasında edindiği deneyime, bu tür pazarlara getirmek içni gereken sürece erişmeyi garanti ediyor,” açıklamasında bulundu. Tencent Games Akıllı Çözüm İnovasyon Laboratuvarı Başkanı Daniel Wu ise şu ifadeleri kayıtlara geçti: “Bugün, şirketlerimiz için bir oyun cihazıyla mümkün olandan daha da ileriye gidebilecek yeni fırsatlar dünyasının başlangıcını işaret ediyor.”

Tencent Games ve Logitech yeni el konsolu hakkında detaylı bilgileri önümüzdeki ay meraklıları ile paylaşacak. Geliştirilen bu özel cihaz, Steam Deck ve Nintendo Switch gibi taşınabilir konsollara rakip olarak gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings