in

iPhone 14 serisi pil gücüyle bir ilke imza atacak!

Apple, Eylül ayında piyasaya süreceği iPhone 14 akıllı telefon serisinde 30W hızlı şarj desteğiyle gelebilir.

iPhone 14, 30W hızlı şarj desteği sunacak

Teknoloji devi Apple her yıl Eylül ayında yeni amiral gemisi akıllı telefon modellerini piyasaya sürüyor. Şirket çok yakında iPhone 14 serisi ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Eylül’de gerçekleşecek olan etkinlik için şimdilik tam tarih belli değilken, cihazlarla ilgili çok sayıda iddia ortalıkta dolaşıyor.

Her geçen gün iPhone 14 serisi hakkında yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Toplamda dört farklı modelden oluşacak akıllı telefon ailesi; standart modelin yanı sıra Plus, Pro ve Pro Plus modellerine yer verecek. Son iddialara göre ise beklenen cihazların pil gücüyle dikkatleri üzerinde toplayacağı öğrenildi.

iPhone 14, 30W hızlı şarj desteği sunacak

Ortaya çıkan iddialara göre iPhone 14, 30W’a kadar hızlı şarj desteği sunacak. Bu söylentinin doğruluğu şimdilik tartışmalı… Ancak doğru olduğunu varsayarsak, Apple ilk kez bu kadar yüksek bir şarj kapasitesi kullanacak.

iPhone 14, 30W hızlı şarj desteği sunacak

30W hızlı şarj oranı Apple için epey yüksek olsa da Android kullanıcılarına göre gayet standart karşılanıyor. Zira Android’de amiral gemisi akıllı telefonlar çoğunlukla 120W ila 200W hızlı şarja izin veriyor. Bu açıdan kıyaslandığında söz konusu oran bayağı düşük görünüyor. Ancak yine de iddia edilen artış, iPhone’lar için bir devrim niteliğinde kabul ediliyor.

Şu anda piyasadaki en güçlü Apple telefonu olan iPhone 13 Pro Max modeli maksimum şarj gücü için 27W destek sunuyor. iPhone 14’te 30W güce ulaşıldığı takdirde ise cihazın bir saatten kısa süre içerisinde tam doluma ulaşabileceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings