Instagram Reels videoları için çapraz platform desteği geldi

Instagram Reels videoları artık çapraz platform desteğiyle birlikte hızlı bir şekilde Facebook uygulamasında paylaşılabilecek.

Instagram Reels videoları çapraz olarak Facebook'ta paylaşılabilecek

Meta çatısı altında faaliyet gösteren popüler sosyal medya platformu Instagram önemli bir yenilik ile karşımıza çıktı. Şirket TikTok uygulaması ile rekabet etmek adına geliştirdiği Reels özelliğini büyütmeye devam ediyor. Bu bağlamda şirket kısa videolara ilişkin önemli bir yenilik geliştirdi.

Instagram Reels videoları çapraz olarak Facebook’ta paylaşılabilecek

Meta şirketi tarafından açıklanan bilgilere göre içerik üreticileri artık paylaşacakları Reels videolarını aynı anda hem Instagram hem de Facebook’a yükleme şansına erişebilecek. Bu sayede daha geniş kitlelere ulaşmaları mümkün kılınacak. Öte taraftan kullanıcılar her iki platformun sunduğu para kazanma programlarından yararlanma hakkını da elde edebilecek.

Instagram Reels videolarının Facebook’ta çapraz şekilde paylaşımına izin verilmesinin bir başka nedeni daha var. Meta bu yılın başında Reels’leri Facebook platformuna taşımaya karar vermişti. Fakat ne yazık ki halen daha Facebook’taki birçok kullanıcı bu özellikten henüz haberdar değil. Şirket bu hamleyle birlikte Reels’lerden habersiz olan kullanıcıların kısa videoları keşfetmeye başlamasını da istiyor.

Facebook kullanıcıları için Reels teşviki

Facebook kullanıcılarını Reels özelliğini kullanmaya teşvik etmek için Meta şirketi bir yenilik daha yaptı. Kullanıcılar artık daha önce platformda paylaşmış oldukları hikayeleri kullanarak hızlı bir şekilde Reels oluşturabilecek.

Teknoloji devi Meta Reels özelliğini öne çıkarak yeni Instagram ve Facebook fonksiyonlarını tüm dünyada kullanıcılara sunduklarını paylaştı. Henüz bu özelliğe erişemediyseniz uygulamanızı güncelleyerek tekrardan denemenizde fayda olacaktır.

Exit mobile version