Huawei Mate 40E Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

Huawei, Çin’de düzenlemiş olduğu yeni bir etkinlikte Huawei Mate 40E akıllı telefonunun özellikleri ve satış fiyatı hakkında bilgiler verdi.

Huawei Mate 40E Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

Huawei Çin’de düzenlemiş olduğu yeni bir etkinlikte Huawei Mate 40E akıllı telefonunun özellikleri ve satış fiyatı hakkında bilgiler verdi. Çin teknoloji piyasasında satışa sunulacak olan telefonunu Türkiye ve diğer Avrupa piyasalarında satışa sunulup sunulmayacağı hakkında kesin bilgiler verilmemiştir.

Çin’in teknoloji devlerinden biri olan Huawei yeni akıllı telefonun özelliklerini ve satış fiyatını düzenlemiş olduğu bir etkinlikte açıkladı. Huawei Mate 40E akıllı telefonu özellikleriyle üst segment akıllı telefonlar arasında yerini alacağa benziyor. Ayrıca geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen Huawei Mate 40 modelleriyle de bezer özelliklere sahip olan telefon fiyatıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Huawei Mate 40E Özellikleri

Huawei Mate 40E akıllı telefonu OLED ekran teknolojisiyle üretilmiş 6.5 inç bir ekrana sahiptir. BU ekran 1080×2376 FHD+ çözünürlüğünde olup 402 piksel yoğunluğuna sahiptir ve telefonun ekran yenileme hızı 90 Hz seviyelerindedir. Telefonun ekranı çizilmeye dirençli cam teknolojisiyle üretilmiş olup Multi touch HDR10 ve eğilimli ekran özelliklerine sahiptir.

Huawei Kirin 990E işlemcisinden gücünü alan telefon 2.86 GHz CPU frekansına sahiptir. Sekiz çekirdekli işlemciye sahip olan bu telefonun grafik işlemcisi ise Mali-G76 MP 14’dür. Telefonda yer alan ana işlemci ve birinci yardımcı işlemci Cortex-A76 ikinci yardımcı işlemci ise Cortex-A55’dir. Telefonda yer alan Ram bellek 8 GB kapasitesindedir. Telefon128 GB ve 256 GB olmak üzere iki farklı depolama alanıyla piyasaya sürülecektir.

Telefonun en boy ve kalınlık ölçüleri 158.6×72.5×8.8 mm ebatlarındadır. 188 gram ağırlığında olan bu telefonda kullanılan batarya 4.200 mAh kapasitesindedir. Bu batarya USB Type-C girişiyle birlikte 40 W hızlı şarj özelliğini desteklemektedir. 5G bağlantı desteğiyle piyasaya sürülecek olan akıllı telefon Android 10(Q) işletim sistemine ve EMUI 11 kullanıcı arayüzüne sahiptir. Wi-Fi 6 kablosuz bağlantı özelliğini destekleyen telefon çift hat kullanımına da uygundur.

Telefonda kullanılan ana kamera 64 MP çözünürlüğünde olup F1.9 diyafram açıklığına sahiptir. Telefondaki ana kamera sayesinde Ultra HD 4K çözünürlüğünde video çekebilirsiniz. Ağır çekim özelliğini de destekleyen bu kamera ile 720p çözünürlüğünde ve 960fps seviyesinde ağır çekim video kaydı alabilirsiniz. Ayrıca ana kamera leica optik hızlı odaklama tam manuel kontrol HDR RAW kayıt yapabilme sesli komut gülümseme yakalama gibi birçok farklı özelliği sahiptir. Ekstra geniş açılı ikinci kamera 16 MP çözünürlüğünde ve F2.2 diyafram açıklığındadır. Telefonda yer alan üçüncü kamera F2.4 diyafram açıklığına ve 8 MP çözünürlüğüne sahip olan telephoto kameradır. Telefonda ayriyeten lazer otomatik odaklama özelliğine sahip olan dördüncü bir kamera vardır. Telefonun ekranına gömülü olan 13 MP çözünürlüğünde ve F2.4 diyafram açıklığında bir ön kamera vardır. Ön kamera ile 2160p çözünürlüğünde ve 30 fps seviyelerinde video çekebilirsiniz. Ön kamera portre modu sesle komut özelliği yavaş çekim ve otomatik odaklama gibi özelliklere sahiptir.

Huawei Mate 40E Fiyatı

Çin’de satışa sunulacak olan bu akıllı telefon beyaz siyah ve gümüş olmak üzere 3 farklı renkte piyasaya sürülecektir. Huawei Mate 40E fiyatı şu şekildedir.

Exit mobile version