George RR Martin’den Game of Thrones hakkında çarpıcı itiraf!

House of the Dragon dizisi ile gündeme gelen efsane yazar George RR Martin, yaratıcısı olduğu Game of Thrones ile ilgili dikkat çeken bir itirafta bulundu.

George RR Martin: Game of Thrones erken final yaptı

George RR Martin tarafından yaratılan Game of Thrones evreni şu anda House of the Dragon dizisi ile devam ediyor. HBO Max platformunda yayınlanan fantastik dizi şu anda tüm dünyada trend haline geldi. Henüz ilk bölümü yayınlanmış olmasına rağmen yapım orijinal yapımı olan Taht Oyunları ile karşılaştırılmaya başlandı.

2011 – 2019 yılları arasında HBO kanalında yayınlanan Game of Thrones dizisi döneminde tüm dünyayı etkisi altına almıştı. Ülkemizde CNBC-e kanalında gösterilen yapım toplamda 8 sezon ve 73 bölüm olarakyici karşısına çıktı. Fakat ne yazık ki Taht Oyunları’nın son sezonu ağır eleştirilerle karşılaştı. Dizinin sıkı hayranları final sezonunu hiç beğenmedi. Hatta Change.org üzerinden son sezonun tekrar çekilmesi için imza kampanyası dahi başlatıldı! Aradan geçen üç yılın ardından eserin yaratıcısı George RR Martin önemli itiraflarda bulundu.

George RR Martin: Game of Thrones erken final yaptı

Game of Thrones’un prequel dizisi olan House of the Dragon’un eleştirmenler tarafından son derece olumlu yorumlarla karşılaşması üzerine dizinin yaratıcı ekibinde görev alan George RR Martin The Wall Street Journal gazetesine demeç verdi. Burada Game of Thrones’la ilgili önemli itiraflarda bulunan Martin konuya ilişkin şunları dile getirdi:

“Dizinin en az 10 sezon devam etmesi gerekiyordu. Belki de 11 12 13… Ama biliyorsunuz; dünyayı hikayeyi ve tüm karakterleri yaratmanın dışında sonraki sezonlara hiçbir katkım olmadı. Şu anda House of the Dragon’da daha fazla etkim olduğuna inanıyorum.”

George RR Martin Game of Thrones’un erken final yaptığını ve bu sebeple son sezonuyla olumsuz eleştiriler aldığını öne sürdü. Bu açıklamayla Martin diziyi eleştirenlerin de arkasında durmuş oldu.

Exit mobile version