in

Gelmiş Geçmiş Dünyanın En Zengin 10 WWE Amerikan Güreşçisi

ABD merkezli WWE güreşleri tüm dünyada merakla izlenirken güreşçilerin ne kadar kazandığı merak konusu oldu.

Dünyanın En Zengin 10 WWE Amerikan Güreşçisi 2022

Güreş müsabakaları tüm dünyada büyük beğeniyle takip edilen spor dallarından birisidir. 7’den 70’e büyük bir kitlenin hayranlıkla izlediği güreşler aynı zamanda tarihi öneme de sahiptir. Yıllar boyu dünya çapında hayran kitlesi bulunan onlarca güreşçinin adı halen hafızalarda kazılı. Tabii ki bu güreşçilerin sunmuş olduğu aksiyon dolu eğlence sahneleri de büyük bir finansal ekonominin bu alanda tutulmasını sağlıyor.

Özellikle Amerika WWE güreşleri tüm dünyada izlenen, çok büyük bir hayran kitlesine sahip. Global anlamda bu kadar rağbet gören bir spor dalının aktörleri de elbette büyük paralar kazanacaktır. WWE güreşçilerinin birçoğu sponsorluk anlaşmalarıyla büyük paralar kazanırken bazıları ise oyunculuk kariyerine geçiş yaptı. Hatta kendi TV şovlarını düzenleyen WWE güreşçileri de yok değil.

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen WWE etkinliklerinde çok fazla sayıda güreşçi müsabakalara çıkarken bu endüstri içerisinde kalmayı başaranların sayısı ise oldukça düşük seviyede. Bizim bugünkü yazımızda daha çok popüler, yıllardır WWE bünyesinde kalabilmiş ve küresel çapta hayran kitlesine sahip olmayı başaran dünyanın en zengin 10 WWE güreşçisi ile ilgili bilgiler yer alacak.

İşte Dünyanın En Zengin 10 WWE Amerikan Güreşçileri (2022)

Dünyanın en zengin Amerikan güreşçileri konusunu hazırlarken raporlarımızda güncel güreşçilerin yanı sıra yakın dönemde WWE üzerinden büyük kazançlar sağlamış isimlere de yer verdik. En az kazanandan en çok kazanan güreşçiye kadar işte en zengin WWE güreşçilerinin tam listesi.. (2022 güncel liste)

  • Roman Reigns: 5 milyon dolar
  • Big Show: 16 milyon dolar
  • Undertaker: 17 milyon dolar
  • Hulk Hogan: 25 milyon dolar
  • Brock Lesnar: 25 milyon dolar
  • Kurt Angle: 30 milyon dolar
  • Stone Cold Steve Austin: 30 milyon dolar
  • John Cena: 60 milyon dolar
  • Triple H: 150 milyon dolar
  • Rock: 350 milyon dolar

10.) Roman Reigns

Gelmiş geçmiş tüm zamanların en zengin güreşçileri arasında listenin son sırasında Roman Reigns ismi yer alıyor. Amerikalı profesyonel WWE güreşçisi olan Roman Reigns, aynı zamanda aktör olarak birçok yapımda rol almaktadır. 2022 ile birlikte bu dönemin en iyi WWE süperstar güreşçileri arasında yer almaktadır. Kariyerinde 3 kez WWE Şampiyonası, 2 kez ise WWE Evrensel Şampiyona’yı kazandı. WWE güreşlerinde ortağı olan Seth Rollins ile birer kez de WWE Birleşik Devletler Şampiyonluğu ile WWE Tag Team Şampiyonluğunu da başarılarına ekledi. Biraz daha geçmişe gidersek 2015 yılında Royal Rumble maçının da galibi olduğunu söylemeliyiz.

roman reigns

Roman Reigns, 2014 yıllarında WWE organizasyonlarının yüzü olarak gösterilmişti. Güreşçinin tahmini finansal servet değeri 15 milyon dolar seviyelerinde. WWE güreşlerinde yıllık 5 milyon dolar seviyesinde bir gelir elde ederek dünyanın en zengin WWE güreşçisi listesine 10. sıradan giriş yapmayı başardı.

9.) Big Show

WWE tarihinin en güçlü güreşçileri arasında gösterilen Big Show, 1999 yılında girdiği WWE organizasyonlarına 2022 yılında halen devam ediyor. Daha önce iki kez WWF – WWE Şampiyonluğu, iki kez WWE Dünya Ağır Siklet Şampiyonluğu ve bir kez de ECW Dünya Ağır Siklet Şampiyonluğu başarılarıyla bir dünya şampiyonu ünvanını elinde bulunduran nadir Amerikan güreşçilerindendir.

big show

Sinema sektöründe de aktörlük kariyeri bulunan Big Show, daha önceleri Jingle All The Way, The Waterboy, Star Trek: Enterprise gibi birçok uzun metrajlı film ve tv dizilerinde rol aldı. Big Show, 16 milyon dolarlık net servet değeri ile en zengin WWE güreşçileri arasında 9. sırada yer alıyor.

8.) Undertaker

WWE tarihinin tanıdık güreşçilerinden birisi olan Undertaker, neredeyse 30 yıllık bir güreş geçmişine sahiptir. 1990’lı yıllardan itibaren 2000’li yılların ilk 10 senesinde WWE sektöründe baskın bir karakter olarak yer aldı. WWE tarihinin en uzun süreli güreşçisi Undertaker‘dir. (30 yıl) Kariyerinde 4 kez WWF/WWE Şampiyonluğu, 3 kez World Heavyweight Şampiyonluğu ve 6 kez de World Tag Team Şampiyonluğu olmak üzere birçok şampiyonluk kazandı.

undertaker

Küresel anlamda tüm zamanların en profesyonel güreşçilerinden birisi olarak kabul edilen Undertaker’ın tahmini olarak servet değeri 17 milyon dolardır.

7.) Hulk Hogan

Bugüne kadar dünyanın görmüş olduğu en büyük güreşçilerden birisidir. Emekli bir profesyonel güreşçi olan Hulk Hogan, aynı zamanda tv yıldızı ve aktördür. 1980 yılında başladığı profesyonel güreşçilikte 5 kez WWF Şampiyonluğu kazanmayı başardı. Ayrıca 1990 ve 1991 yıllarında iki yıl üst üste Royal Rumble maçlarını kazanan tarihteki ilk güreşçidir. Hulk Hogan isminin net servet değeri 25 milyon dolar seviyesindedir.

hulk hogan

6.) Brock Lesnar

WWE ve UFC güreşlerinde en iyi ring üstatlarından birisi olan Brock Lesnar, WWE organizasyonlarına ilk kez 2000 yılında giriş yaptı. 2006 yılında UFC organizasyonlarına giriş yaptı. 2012 yılında profesyonel güreşlere yeniden dönerken 2014 yılında Undertaker’ın yenilmezlik serisine son vermeyi başaran Amerikan güreşçisi olarak tarihe adını yazdırdı.

brock lesnar

2014 ve 2019 yıllarında Dünya Ağır Siklet Şampiyonluğu’nu kazanan Brock Lesnar, 2017, 2018 ve 2019 yıllarında ise WWE Evrensel Şampiyonluğu kazanarak üst üste tarihi başarılara imza attı. Amerikan güreş tarihinde hem UFC hem de WWE Dünya Şampiyonluğu bulunan tek güreşçi olan Brock Lesnar’ın tahmini olarak net serveti 25 milyon dolar.

5.) Kurt Angle

Kurt Angle, WWE tarihinin en yetenekli güreşçileri arasında tanınır. Aynı zamanda Olimpiyat altın madalyasına da sahip olan güreşçi birisi Dünya Ağır Siklet Şampiyonluğu olmak üzere kariyerinde 4 kez WWE Şampiyonluğu kazandı.

kurt angle

2017 yılında WWE Onur Listesi’ne adını yazdıran Angle, tüm zamanların en büyük profesyonel güreşçileri arasında bilinir. Tahmini serveti 30 milyon dolar ile en zengin WWE güreşçileri arasında 5. sırada yer alıyor.

4.) Stone Cold Steve Austin

Stone Cold, gelmiş geçmiş en büyük ve en profesyonel güreşçilerden birisi olarak bilinir. Kariyeri boyunca toplamda 19 şampiyonluğu bulunan Stone Cold, 6 kez WWF Şampiyonluğu, 2 kez WWF Kıtalararası Şampiyonluk ve 4 kez ise WWF Tag Team Şampiyonluğu kazandı. Üç kez Royal Rumble galibi rekorunu da kıran Stone Cold, 2009 yılında WWE Onur Listesi’ne adını yazdırdı. Ünlü güreşçinin tahmini olarak değeri 30 milyon dolardır.

stone cold

3.) John Cena

John Cena da en büyük güreşçiler arasında kendisini kabul ettirmiş bir isim olarak karşımıza çıktı. 5 kez ABD Şampiyonu ve tam 16 kez dünya şampiyonluğu başarıları bulunan WWE güreşçisi aynı zamanda iki Royal Rumble maçını da kazanmayı başardı. John Cena aynı zamanda sinema sektöründe de boy gösteren profesyonel güreşçiler arasında yer alırken tahmini servetinin 60 milyon dolar seviyesinde olduğu düşünülüyor.

john cena

2.) Triple H

Amerika güreş endüstrisinde en popüler isimlerden olan Triple H, ayrıca NXT’nin arkasındaki ana adam olarak biliniyor. tüm kariyerinde 5 kez Kıtalararası Şampiyonluğu, 3 kez ise Dünya Takım Şampiyonluğu bulunan güreşçinin 14 kez ise Dünya Şampiyonluğu bulunuyor.

triple h

Triple H, 2019 yılında WWE Onur Listesi’ne girmeyi başarırken tahmini olarak 150 milyon dolarlık servetinin olduğu düşünülüyor.

1.) Rock

WWE tarihinin en kötü güreşçisi kimdir sorusunun yanıtı işte tamda bu isim: Rock! Güreş kariyerinin ilk dönemlerinde WWE etkinliklerinde yer aldı. WWE organizasyonlarında geçirmiş olduğu başarılarla dolu 8 yılın ardından aktörlüğe geçiş yaptı ve şimdilerde dünyanın en çok kazanan aktörlerinden birisi olarak biliniyor.

rock

10 kez Dünya Şampiyonluğu, 2 kez Kıtalararası Şampiyonluk ve 2000 yılında da Royal Rumble kazanan Rock; Game Plan (2007), The Mysterious Island (2012), Hercules (2014), Rampage gibi birçok üst düzey filmde rol aldı. Rock’ın toplam servetinin 350 milyon dolardan fazla olduğu tahmin ediliyor.

İncelememiz sonrasında bugün dünyanın en zengin WWE güreşçisinin Rock olduğunu net olarak söyleyebiliyoruz. Elbetteki bu servetin büyük çoğunluğu aktörlük kariyeri ile ilişkili olarak öngörülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

One Comment