Elon Musk, Twitter’da hesapları taklit eden kullanıcıları kalıcı olarak yasaklanacağını söyledi

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması ardından yine yeni bir haberle karşı karşıyayız. Musk’ın attığı tweete göre taklitçilik yapan sayfalar tespit edilmesi halinde banlanacak.

Elon Musk, Twitter’da hesapları taklit eden kullanıcıları kalıcı olarak yasaklanacağını söyledi

Twitter’ı satın almadan önce Elon Musk ömür boyu askıya almalara karşı olduğunu ve Donald Trump gibi yasaklı kullanıcıları eski durumuna getireceğine dair sözü verdi. Şimdi ise Musk Twitter’ın hesap taklitçilerini kalıcı olarak askıya alacağını dair tweet attı. 

Twitter komedyen Kathy Griffin’i kendi doğrulanmış Twitter hesabında Elon’un adını ve resmini kullandıktan sonra geçici olarak Musk’ı taklit ettiği için yasaklandı. Jeph Jacques dahil Musk’ı taklit eden diğer doğrulanmış hesaplar da siteden atılmış gibi görünüyor.

Musk’ın satın alınmasında önce Twitter kuralları kullanıcıların “başkalarını yanlış yönlendirmek şaşırtmak veya aldatmak için bireyleri grupları veya kuruluşları taklit edemeyeceklerini veya Twitter’daki kullanıcıların deneyimini bozacak şekilde sahte bir kimlik kullanamayacaklarını” dair bir şart içermekteydi. Parodi hesapların hem hesaplarında hem de biyografilerinde bunu söylemeleri gerekiyordu. Bu sebepten ötürü geçici veya kalıcı olarak siteden şimdiden uzaklaştırıldılar.

Twitter son birkaç gündür yapacağı güncellemeler ile çalkalanıyor. Bakalım Elon Musk ilerde hangi güncellemeler ile kullanıcılarını şaşırtmaya devam edecek.

Exit mobile version