Elon Musk, Mars’ta şehir inşa etmeyi planlıyor

Ünlü iş insanı Elon Musk, SpaceX şirketinin 20 yıl içinde Mars gezegeninde şehir inşa etmeyi hedeflediğini takipçileriyle paylaştı.

Mars'a Giden İlk İnsanların Arkasındaki Adam

Mars'a Giden İlk İnsanların Arkasındaki Adam

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su Elon Musk yaptığı çılgın açıklamalar ile gündemden bir türlü düşmüyor! Twitter platformunu oldukça aktif bir şekilde kullanan ve bu sayede sürekli olarak basına haberleri yansıyan ünlü iş insanı kısa bir süre önce gerçekleştirmek istediği büyük hedefini anlattı.

Elon Musk yeni hedefi ile herkesi şoke etti

Günümüzde pek çok şirket uzay araştırmaları için kolları sıvadı. Elbette ki bunlardan bir tanesi de SpaceX olarak biliniyor. Şirket son 20 yıl içerisinde ne kadar büyük bir konuma ulaştıklarını Twitter üzerinden takipçileriyle paylaştı. Yakın gelecekte insanların kendilerinden ne beklediklerini de takipçilerine yöneltti. Bunun üzerine Elon Musk’tan enteresan bir cevap geldi!

Başarılı girişimci Elon Musk SpaceX’in paylaşımına verdiği cevapla gündem yerleşti. Musk’ın gündemi etkileyen ifadeleri şu şekildeydi: “Umarım 20 yıl içinde Mars’ta kendi kendini idame ettiren bir şehir oluşturabiliriz.”

Mars’ta yaşam için 20 ila 30 yıl süre verdi

İnsanlığın Mars’ta yeni bir hayat inşa etmesi üzerine belirli periyotlarda açıklama yapan Elon Musk en büyük hedefinin bu olduğunu aktardı. Tecrübeli iş insanı daha önce de Mars’ta kendi kendine yeten bir medeniyet yaratabileceklerini söylemişti. Mars’a ilk kez bir insanın ayak basmasından yaklaşık 20 ila 30 yıl sonra bunun gerçekleşeceğini paylaşmıştı.

Elon Musk ve SpaceX şirketi son dönemlerde yeni fırlatma aracı üzerinde çalışıyor. 9 Ağustos tarihinde Starship Booster B7 Teksas’ta uzaya fırlatıldı ve başarılı bir çalışmandi.

Exit mobile version