Elektrik aboneleri için yüzde 15'lik indirim belli oldu! Elektrik abonelerine güzel haber geldi

Pandemi dönemi ile birlikte birçok işletme sahibi esnaf, sanayici, işletmesini açamadığı bu süreçte gerek ekonomik gerekse istihdam olarak zor günler yaşadılar.

Nakit akışı sağlayamayan işyeri ve işletme sahipleri bu süreçte borçlanırken gelen faturalar ise adeta sırtlarına yük olmuş durumda.

Bu dönemde onların yanında olmak ve destek olmak için Sepaş ile Bodrum Ticaret Odası arasında elektrik indirme Protokolü imzalandı. Bu protokol kapsamında odaya bağlı olan üyelerin elektrik aboneleri için yüzde 15 indirim uygulanacağı ve bu indirimi 12 ay boyunca sabit olarak devam edeceği vurgulandı. İşletmelerin  yüzünü güldürecek bir haber oldu bu dönemde her zaman işletmelerin yanında destek olduklarını belirttiler. Sepaş Enerji Bodrum Ticaret Odası ile protokol anlaşması imzaladı. Ayrıca Bodrum Ticaret Odası üyelerinin tüketim durumlarına göre yüzde 15'lik indirim 12 ay boyunca geçerli olacak ve indirim 12 ay boyunca sabit olarak uygulanacak.

Bodrum Ticaret Odası kapsamında Orta Ölçekli Müşteriler Bölge Müdürü Barış Mekik, başkan Mahmut Serdar oda üyelerini ziyaret ederek tüketim profillerine göre hazırlanan avantajlı tarifeyi sundular. İmzalanan protokol neticesinde oda üyelerinin tüketim profillerine göre yüzde 15 indirim uygulanacağı ve bunun bir yıl sabit fiyattan sunulacağı belirtildi. Pandemi döneminde üreticilere işletme sahiplerine elektrik indirimi desteği sunmaktadır. Ülkemizde farklı yerlerden pek çok esnaf ve sanayici için bu durum avantaj halindedir. Sepaş ve Bodrum Ticaret Odası işbirliği ile imzalanan bu anlaşmadan sonra bu bölgede bulunan birçok üretici sanayici ve esnaf elektriği yüzde 15 indirimli bir şekilde kullanabilecek bu işletmeciler için mutlu bir başlangıçtır. İşletmelerin beklentilerine göre hazırlanmış bir tekliftir. Onlar için en uygun çözüm yöntemi olmakla birlikte her zaman destek olunmaya devam edileceği de vurgulandı.

Ülke genelinde pandemi dolayısıyla kısıtlanmalar sebebiyle birçok işletme nakit akışı sağlayamadı ve ekonomik olarak zor günler geçiriyorlar. Bu süreçte devletten birçok destek ve kredi desteği sunulurken, odalarda üyeleri için kurum ve kuruluşlarla anlaşma yapabiliyorlar. Bodrum Ticaret Odası ve Sepaş iş birliği ile esnaf, işletme, sanayi ve dükkan sahipleri için elektrik faturasında yüzde 15 indirim uygulanmaktadır. İndirimler 12 ay boyunca geçerlidir. Bu kampanya işletmelerin istek ve ihtiyaçlarına göre hazırlanmış olup, işletmeler kapsamında yeni düzenlemeler yapılmaktadır. Yüzde 15 indirim bir yıl boyunca elektrik abonelerinin faturalarına yansıtılacaktır.