in

eFootball PES 2022 En İyi 10 Taktik ve Takım Diziliş Formasyonları

eFootball 2022 oyununda en iyi taktik dizilişi ile güçlü oyun formasyonları takımları ne kadar etkiliyor, detaylı olarak inceledik.

Konsol oyunları arasında günümüzde en çok rağbet gören futbol odaklı oyun elbette eFootball PES ve FIFA serileri olarak kendini gösteriyor. Milyonlarca oyuncusu bulunan bu oyunlarda yapılacak her hamle, her oyuncu değişikliği veya kadro oluşumu oyunda aldığınız takımın galibiyeti için büyük önem taşıyabilir. Bugünkü inceleme raporumuz eFootball 2022 oyununda hangi taktik dizilişler takımlara hangi ölçüde etki ediyor? detaylı olarak irdeleyeceğiz.

eFootball PES 2022 oyununda en popüler liglerden tüm takımları kendinize seçip rakiplerinizle maçlar oynayabilir, ödüllü turnuvalar düzenleyebilirsiniz. PES 2022 oyununda her zaman en güçlü takımı almış olmanız maç kazandırmayacaktır. Seçilen takımın iyi bir formasyonda oynatılması da oldukça önemlidir. Daha önce eFootball PES 2022 en güçlü takımlar listesini sizlere sunmuştuk. Şimdi ise bu takımları hangi taktik formasyonlarla oynatınca nasıl sonuç alınabileceği ile ilgili detaylı verileri sizlerle paylaşmanın zamanı geldi.

eFootball 2022 En İyi Takım Taktik Dizilişleri

Futbol çok basit gibi görünse de içinde oldukça karmaşık bir yapıyı barındırır. Bu karmaşa tam anlamıyla çözüldüğünde oldukça zayıf görünen bir takım, üst düzey bir takım karşısında başarılı sonuçlar alabilir. eFootball PES 2022 oyununda formasyonlar oyunun çok önemli bir parçasıdır. Bazı taktik formasyonlar oyunu bozabilir, bazıları ise seviye atlatabilir. Yorumla.Net ekibi olarak eFootball PES 2022 oyununda en iyi 10 taktik diziliş formasyonunu ele alıp değerlendireceğiz. PES tutkunlarının da bu formasyonlara göre takımlarını şekillendirmelerini şiddetle tavsiye ediyoruz.

eFootball PES 2022 En İyi 10 Taktik İle Takım Diziliş Formasyonları

Hemen her oyuncunun eFootball 2022 oyununda kendisine özel bazı oyun tercihleri vardır. Bunun yanında aşağıda listelediğimiz 10 farklı taktik formasyon iyi bir PES 2022 deneyimi için kullanılması amacıyla araştırılıp kaleme alınmıştır. Ayrıca oyuncuların taktik dizilişi maçlar sırasında başlama vuruşu öncesinde, topa sahip olduğu dönemde veya topsuz oyunda otomatik olarak geçiş yapabileceği “akışkan formasyon” özelliğini aktifleştirmesinde yarar vardır. İşte en iyi eFootball PES 2022 taktik diziliş formasyonları..

4-2-3-1 Taktik Dizilişi

eFootball 2022 veya daha önceki PES serilerinde en çok kullanılan taktik dizilişlerden birisi olan 4-2-3-1 formasyonunda arkada defans dörtlüsü ile sağlam bir savunma hattı dikkat çekiyor. Bu taktik diziliş topa sahip olarak futbol oynamak için oldukça etkilidir. Ayrıca bu formasyon kullanıldığında orta saha futbolcuları hem oyun kurma hem de kenardan hücum ataklarında önemli roller üstlenebiliyor.

4-2-3-1 taktik diziliş efootball pes 2022

4-3-3 Taktik Dizilişi

Hücum futbolunu çok seven oyuncuların mutlaka denemesi gereken taktik formasyonlarından birisi 4-3-3 dizilişidir. Hücumda çok etkili olan bu formasyonda santraforu ile birlikte iki kanat oyuncusu bulunan her takım için en ideal kadro dizilişidir. Hatta daha ötesine gidelim, eFootball PES 2022 oyununda en dengeli ve en iyi taktik diziliş olarak 4-3-3 formasyonu kabul edilir.

4-3-3 taktik dizilişi efootball pes 2022

4-1-4-1 Taktik Dizilişi

Orta sahasına derinlik katmak isteyen eFootball 2022 oyuncularının kullanması ideal bir diziliş olarak karşımıza çıkıyor. Fakat bu taktik dizilişin etkin şekilde kullanılabilmesi için orta saha oyuncularının hem gol atma kabiliyeti hem de forvet oyuncularına gol pası konusunda hücum kabiliyetinin yüksek olması gerekmektedir.

4-2-3-1 Taktik Dizilişi

eFootball PES 2022 oyununda kontra atak futbolu oynamak isteyen oyuncular için uygun bir taktik diziliş olarak kabul edilir. Bu diziliş formasyonunda iyi sonuç alabilmek için kaliteli orta saha oyuncularından kurulu bir takıma sahip olmak gereklidir.

4-2-2-2 Taktik Dizilişi

eFootball PES 2022 oyununda dengeli kadroya sahip takımlar için bire bir formasyon kabul ediliyor. Bu dizilişle orta saha ve genişlik bulunan kenarlardan hücum etmeyi seven oyuncular oldukça başarılı sonuçlar alabilir. Ayrıca 4 defans oyuncusunun hemen önünde konumlanan 2 defansif orta saha oyuncusu ile sağlam bir savunma hattına sahip olabileceğiniz çok yönlü bir diziliş formasyonu olduğunu belirtelim.

4-3-1-2 Taktik Dizilişi

Orta sahadan kısa paslarla rakip alana hızlı geçişler için kullanılabilecek bir taktik formasyon olan bu diziliş, geniş bir alanda oynamanız mümkün olmayan maçlarda kurtarıcı olabilir.

4-3-1-2 taktik diziliş pes 2022

4-2-1-3 Taktik Dizilişi

Daha çok savunma gücüne vurgu yapan bu dizilişle eFootball 2022 oyununda hücum üçlüsünü etkin kullanmak için harika bir orta saha oyuncusuna sahip olmak gereklidir.

4-1-2-3 Taktik Dizilişi

eFootball PES 2022 oyununda 4-1-2-3 dizilişini kullanmak güçlü bir savunma oyununu sağlar ancak orta saha sık sık eksik yakalanılabilir. Hücum oyununda bazı durumlarda kullanılabilir.

3-2-4-1 Taktik Dizilişi

Orta sahada çekirdek gücü olarak bilinen bu taktik diziliş formasyonunda topa sahip olmayı seven eFootball 2022 oyuncuları tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

3-3-2-2 Taktik Dizilişi

eFootball PES 2022 en iyi taktik diziliş formasyonunda en sona bıraktığımız 3-3-2-2 dizilişi, iki oyuncunun hücuma katkısı için merkezde tam orta saha oyuncularının kullanımı gerekir. Defans hattı bu diziliş formasyonunda sıklıkla aksayabilir, bu nedenle orta saha oyuncularının yapacağı herhangi bir hata tüm takımın oyunu kaybetmesine neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings