Cristiano Ronaldo, Instagram’da takipçi rekoru kırdı

Cristiano Ronaldo, Instagram platformunun en çok takipçi sayısına ulaşan kullanıcısı olarak tarihe geçti. Portekizli yıldız 500 milyon takipçiyi geride bıraktı.

En yüksek takipçili Instagram hesapları açıklandı

Ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo kendisinin ve futbol dünyasının bir başka efsane ismi olan Lionel Messi‘nin yer aldığı Louis Vuitton reklamı yayınlandıktan sonra Instagram’da 500 milyon takipçiyi aşan ilk kişi olarak tarihe geçti. Platformda en yüksek takipçi sayısına ulaşan tecrübeli futbolcu 2022 Dünya Kupası ilk grup maçı öncesinde büyük bir motivasyon kazandı.

Son dönemlerde Manchester United takımında yaşanan problemlerle sürekli olarak gündeme gelen Ronaldo teknik direktör Erik tan Hag ile yaşadığı sorunlar nedeniyle kulüpten ayrılmayı düşünüyor. Öte taraftan kaptanlığını üstlendiği Portekiz’de bazı takım arkadaşları ile yaşadığı gerginliklerle sosyal medyada adından sıkça söz ettiren yıldız tüm bu olayların neticesinde dünya çapında büyük ses getirdi ve takipçilerinde son derece hızlı bir artışla karşılaştı.

En yüksek takipçili Instagram hesapları açıklandı

Meta şirketine bağlı olan popüler sosyal medya platformu Instagram’ın sözcüleri uygulamada en çok takipçiye sahip olan hesapları açıkladı. İlk sırada resmi Instagram hesabının yer aldığı belirtilirken; bireysel sıralamada ise Cristiano Ronaldo’nun 500 milyon takipçiyi geçerek zirvede olduğu belirtildi. İkinci sırada ise 376 milyon takipçiyle Arjantinli yıldız Lionel Messi yer alıyor. Onu 372 milyon takipçiyle Kylie Jenner takip ediyor.

Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi ikilisinin satranç oynarken ünlü fotoğrafçı Annie Leibovitz tarafından çekilen fotoğrafı sosyal medyada olay oldu. Her iki futbolcu da bu fotoğrafla beraber takipçi sayısında büyük bir artış gördü. Kısa sürede milyonlarca beğeniye ulaşan fotoğraf aynı zamanda Instagram’ın en çok beğenilen gönderileri arasında da yer aldı.

Exit mobile version