Amazon’un kurucusu Jeff Bezos milyarderler listesinde tahtından oldu!

Amazon şirketinin kurucusu Jeff Bezos, Forbes Milyarderler Listesi'nde ikinci basamaktaki yerini kaybetti. Hintli milyarder Gautam Adani, Bezos'un koltuğuna oturdu.

Jeff Bezos koltuğunu Hintli milyarder Gautam Adani'ye kaptırdı

Dünyanın en zengin insanları listesinde flaş bir gelişme yaşandı! Forbes tarafından derlenen listeye göre Amazon şirketinin kurucusu Jeff Bezos Gerçek Zamanlı Milyarderler Listesi’nde büyük bir gerileme kaydetti. Başarılı iş insanı ABD borsasındaki dalgalı ilerlemeye yenik düştü ve ikinci basamaktaki koltuğunu kaybetti.

Jeff Bezos koltuğunu Hintli milyarder Gautam Adani’ye kaptırdı

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos Forbes’in Milyarderler Listesi’nde ikinci sıradaki yerini kaybetti. Bezos’un koltuğuna Hindistanlı milyarder iş insanı Gautam Adani yerleşti. Şu anda 154.7 milyar dolarlık net servete sahip olan Adani yalnızca Bezos’u değil aynı zamanda 154 milyar dolarlık servete sahip olan Bernard Arnault’u da geçti.

Gautam Adani’nin koltuğunu devir aldığı başarılı iş insanı Jeff Bezos şu anda dördüncü sırada 150 milyar dolarlık servetiyle yeniden üst sıralara çıkmayı bekliyor. Beşinci basamakta 105 milyar dolarlık servetiyle Bill Gates yer alıyor. Listenin ilk onuna giren diğer isimler arasıdna ise Larry Ellison Warren Buffett Mukesh Ambani ve iki Google kurucusu Larry Page ile Sergey Brin bulunuyor.

Elon Musk zirvedeki yerini kaybetmedi

ABD borsasında yaşanan kriz ülkedeki tüm milyarderlerin servetlerinde büyük kayıplara yol açtı. Fakat buna rağmen Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO koltuğunda oturan sevilen girişimci Elon Musk 274 milyar dolarlık servetiyle ilk sıradaki yerini korudu. Musk ile ikinci sırada bulunan Gautam Adani arasında 100 milyar dolardan fazla fark yer alıyor. Bu açığın kapanmasının ise yakın zamanda mümkün olmayacağı düşünülüyor.

Exit mobile version