Mobil

ZenFone 6 Edition 30 Özellikleri Açıklandı

ZenFone 6 Edition 30 özel versiyonu tanıtıldı. ZenFone 6 Edition 30 özel versiyonunda farklı özellikler neler?

Asus’un yeni akıllı telefon modellerinin özel versiyonları için beklenen açıklama geldi. Computex 2019 fuarı kapsamında markanın yeni seri akıllı telefonlarının özel versiyonu piyasaya sunuldu. ZenFone 6 Edition 30 adıyla tanıtılan özel versiyonun detaylarına geçelim.

ZenFone 6 Edition 30 Tasarımı Nasıl Olacak?

Yeni akıllı telefon modelinde tasarım kısmında önemli bir değişiklik söz konusu değil. Tasarım kısmında yine kameraların öne çıktığını görüyoruz.

Açılır kapanır kamera sistemine yer verilen ZenFone 6 Edition 30 akıllı telefonlarında, ön kamera yok. Ana modelde olduğu gibi ön kamera için arka kameraları 180 derece çevirmek gerekiyor.

Kameraların öne çevrilmesinin ardından çift kamerayı ön kamera olarak kullanabiliyorsunuz. Bu kısımda da herhangi bir değişiklik söz konusu değil. Yeni akıllı telefonların tasarım kısmında çok önemli değişiklikler olmadığını görüyoruz.

ZenFone 6 Edition 30

Bunun yanında teknik özellikler kısmında ise önemli değişiklikler söz konusu. Yine telefonların içerisinde Snapdragon 855 işlemcileri yer alıyor.

Amiral gemisi işlemci modelinin yer aldığı akıllı telefonların RAM bellek miktarı kısmında ise asıl önemli değişiklik karşımıza çıkıyor. RAM bellek kısmında 12 GB RAM bellek miktarının sunulduğunu görüyoruz.

ZenFone 6 Edition 30 ana modelden en önemli fark olarak RAM bellek miktarıyla karşımıza çıkıyor. RAM bellek kısmında yapılan değişikliğin depolama alanı kısmında da kendisini gösterdiğini ekleyelim.

Depolama alanı kısmında 512 GB seçeneği karşımıza çıkıyor. Ana modelde de böyle bir tercih yapılmamış ve maksimum olarak 256 GB depolama alanına yer verilmişti. Yeni akıllı telefonların fiyatı kısmında ise net açıklamalar yapılmadı.

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı