İnternet
Trend

YouTube’tan En Ünlü 3 Gamer İle Anlaşma

Youtube canlı yayın akışındaki etkinliğini arttırmak için en ünlü üç gamer ile anlaşma sağladı.

Youtube’un anlaşma sağladığı 3 gamer ise Rachell “Valkyrae” Hofstetter, Elliott “Muselk” Watkins ve Lannan “LazarBeam” Eacott. Anlaşmaya göre Valkyrae, Muselk ve LazarBeam oyunlarını yalnızca Google platformunda yayınlayacak. Yayın hakları normalde Amazon’un rakibi olan Twitch’teydi.

200 milyondan fazla kullanıcının Youtube’ta her gün oyun temalı videolar izlendiği biliniyor. Oyunlar için en çok tercih edilen siteler ise Twitch, Youtube, Mixer ve Facebook Oyun. Youtube, her bir gamer’ın ne kadar ödeme yapacağını açıkladı. 3 oyuncunun toplamda 21 milyondan fazla abonesi bulunmakta.

Youtube’un oyun başkanı Ryan Wyat, ”Youtube’da oyun videoları en iyi senesini geçirdi ve 2020, 2019’dan daha iyi olmaya hazır.” açıklamasında bulundu. Gamerlar reklamlarının yanı sıra hayranlarından abonelikler ve bağışlar aracılığıyla da para kazanıyor.

Twitch’te Oyunlar Hala Baskın

Twitch, canlı yayınlarında oyun videoları hala daha çok tercih ediliyor. Edinilen verilere göre Twitch kullanıcıları zamanlarının yaklaşık üçte ikisini oyun videolarında harcıyor. Bu oran en başta daha fazla iken şimdi görece azalma gösterdi.

En ünlü oyun yayıncısı olan Ninja lakaplı Tyler Blevins, Ağustos 2019’da Twitch’ten ayrılmak üzere bir sözleşme imzaladı ve Microsoft Mixer’e katıldı. Fortnite oyununu oynaması ile ünlenen Ninja 14.7 milyon takipçiye sahipti. Youtube’un anlaşma imzaladığı LazarBeam’in ise 12.3 milyon takipçisi bulunmakta.

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı