İnternet

YouTube Sorunu Düzeldi mi?

YouTube videoları silindi. Sorun çözüme kavuştu mu?

İnternet kullanımının arttığı şu günlerde dev firmalar sorunlar yaşayabiliyor. WhatsApp, Facebook derken bu yoğunluktan sorun yaşayan adreslerden birisi de YouTube oldu. Dün itibariyle uygulamada önemli bir sorun yaşandı.

Anasayfaya girmek isteyen kullanıcıların çökme sorunu yaşadığı ve erişim gerçekleştiremediği belirtildi. Bu kez yaşanan sorun biraz daha farklıydı. Sadece YouTube çöktü ve anasayfa görüntülenmiyor değil, videoların görüntülemelerinde de sıkıntılar yaşandı.

YouTube Tamamen Normale Döndü mü?

Kanal sahiplerini ciddi bir korku yaşadılar. Kanala girdiğiniz zaman, “bu kanalda görüntülenecek video yok” şeklinde bir uyarı görüntüleniyordu. Tüm kullanıcıların kanallarındaki videolar silinmiş gibi gözüküyordu.

İlk etapta bir hack olayının yaşandığı düşünüldü. Kanallardaki videoların silinmesine neden olan durum ise kısa süre sonra anlaşıldı. Sunucularda yaşanan bir sorun nedeniyle, uygulamanın çöktüğü ortaya çıktı.

YouTube

Her hangi bir hack durumu ya da güvenlik sorunu yaşanmadı. Sabah saatlerinde YouTube tarafından da soruna dair açıklamalar gecikmedi. Sosyal medya kanallarından yayınlanan durum bilgisinde 20 dakikalık bir kesinti olduğu doğrulandı. Ama bunun bir hack saldırısının sonucu olmadığını net olarak anlıyoruz.

Sunucularda oluşan ağır yükün soruna neden olduğu ve kanallardaki videoları barındıran sunucuların bir süreliğine kesintiye uğradığı düşünülüyor.

Bu kadar detaylı bir açıklama Google tarafından da YouTube tarafından da gelmediği için kesin sorunun kaynağına ulaşamıyoruz. Sorun düzeldi mi? Sorun düzeldi.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı