Haberler

YouTube Music Sıralama Sistemi Devrede

YouTube Music için yeni bir sıralama güncellemesi yayınlandı. YouTube Music güncellemesi sonrasında sıralama düzeni değişecek.

Müzik servisleri arasındaki rekabeti arttırma konusunda yeni oyunculardan biri olan YouTube Music, kısa sürede çok yol almak istiyor. Bu noktada servisin sürekli yeni güncellemelerle gündeme geldiğini görüyoruz. Son olarak 9to5Google sitesinde yer alan haberde, servisin sıralama sistem güncellemesi aldığı ortaya çıktı.

Yayınlanan yeni güncellemenin servise sıralama özelliği getirdiği konusunda açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre artık şarkılarda alfabetik olarak sıralama yapmak mümkün olacak. Alfabetik olarak sıralama yapılması için ise listelerde sıralama düzenlemesi yeterli olacak.

YouTube Music Güncellemesi Geldi

Öncelikle eski sistemden söz etmek gerekiyor. Bu güncelleme yayınlanmadan önce kullanılan eski sistemde, ekleme tarihlerine göre sıralama sunuluyordu. Kullanıcılar şarkı listelerinde en son ekledikleri şarkıları en son görüyorlardı. Bunun dışında ilk eklenen şarkılar ise aka sıralara doğru ilerliyordu.

Kullanılan bu sistemin çok kullanışlı olmadığı konusunda yorumlar alan Google, sonunda yeni sıralama sistemini yayınlamış oldu. Yeni sıralama sisteminin de genel olarak başarılı bir sistem olduğunu söyleyebiliriz. Yeni sıralama sisteminde de kullanıcılar çalma listelerini alfabetik olarak oluşturabilecek.

YouTube Music

Çalma listeleri alfabetik olarak sunulduğu gibi, ters alfabetik olarak da sıralama yapılabilecek. Bunun için otomatik olarak düzenleme yapılması mümkün olacak.

Android ve iOS işletim sistemleri için yayınlanan YouTube Music 3.29 sürümüyle beraber yeni özelliğin kullanıma girdiğini belirtelim. Bu sürümün masaüstünde henüz kullanımda olmadığını belirtelim. Web sürümü için ise bir süre daha beklemek gerekecek gibi duruyor.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı