İnternet

YouTube Music için Kütüphane Güncellemesi Geldi

YouTube Music için yeni bir güncelleme geldi.

Apple Music ve Spotify gibi iddialı rakiplerine karşı mücadele eden YouTube Music, her geçen gün biraz daha fazla kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Özellikle son birkaç aydır ardı ardına yeni ülkelerde de uygulamanın kullanılmaya başladığını görüyoruz.

Kısa zaman içerisinde kullanıcı sayısını ciddi oranda arttıran ve ülkemizde de kullanılmaya başlayan uygulama için iyileştirmeler de gelmeye devam ediyor. Son olarak uygulamanın arayüzünde önemli değişikliklerin yapıldığı yeni bir güncellemenin yayınlandığı duyuruldu. YouTube Music için yayınlanan yeni güncelleme başta kütüphane düzenini değiştiriyor.

YouTube Music Nasıl Bir Değişiklik Aldı?

Eski sistemde kütüphane görüntüsü çok başarılı değildi. Kütüphane kısmına girdiğiniz zaman size son ögelerin gösterildiğini görüyordunuz. Aşağı doğru bir kaydırma yaptığınız zaman, oynatma listelerine ve indirmelere doğru ilerleyebiliyordunuz ancak bu çok kullanışlı olan bir sistem değil.

YouTube Music

İşte bu sistemde önemli bir değişiklik olacak. Artık kullanıcıların şarkıları ve sanatçıları üst kısımda görmeleri sağlanacak. Bunun dışında albüm ya da şarkı eklemek için sanatçının eklenmesi zorunluluğu da ortadan kalkacak. Şarkıyı ya da albümü eklediğiniz zaman sanatçının otomatik olarak eklendiğini göreceksiniz.

Bu değişikliklerin şimdilik tüm kullanıcılara ne zaman geleceği konusunda bir açıklama yapılmadı. Fakat güncellemenin kısa süre içerisinde yayılması beklentisi var.

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı