İnternet

YouTube Konu Etiketleri Güncellemesi Yolda

YouTube konu etiketleri adı verilen yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. YouTube Android sürümü üzerinde ortaya çıkan konu etiketleri sistemi neler sunacak?

Sosyal medyanın video tarafında en çok kullanılan platformlarından biri olan YouTube, Google’ın en başarılı projelerinden biri oldu. Video platform devinin son dönemde birçok önemli güncelleme aldığını ve çok daha başarılı bir hale dönüştürüldüğünü biliyoruz.

Hem menüler arasında dolaşma imkanının artırıldığı hem de kullanıcılar arasındaki etkileşimin artırıldığı platform için şu sıralar yeni bir güncelleme daha geliyor. Bu kez YouTube konu etiketleri sisteminin hazırlıklarının başladığı açıklandı.

YouTube Konu Etiketleri Dönemi

Konu etiketleri sistemi, kullanıcıların ilgi alanlarına göre daha fazla video içeriğine ulaşmasını sağlayacak. Instagram keşif sisteminde yer alan etiket bölümüne benzer bir özellik olarak değerlendirebileceğimiz YouTube konu etiketleri sisteminin oldukça kullanışlı olduğunu da ekleyelim.

Anasayfa üzerinden gösterim yapılmasını sağlayacak olan özellik, kullanıcıların belli etiketlere tıklayarak ilgili videoların tam listesine ulaşmasını sağlayacak.

Anasayfanın hemen üst kısmında sizin ilgi alanlarınıza göre oluşturulmuş olan etiketlerin bulunduğunu göreceksiniz. Bu etiketlerin üzerine tıklayarak, etiketlerin yönlendirdiği konulara gidiş yapılabilecek.

YouTube

Etikette yer alan konuya ilişkin tüm videolar yine ekranda görüntülenecek. Bir nevi Instagram’ın keşif bölümünde yer alan etiketlere göre paylaşım gruplaması sistemine geçiş yapıldığını görmek mümkün olacak. Standart olarak sunulan etiket özelliğinden biraz daha farklı bir sisteme sahip olacak YouTube konu etiketleri sisteminin ne zaman kullanıma gireceği ise bilinmiyor.

Şu an için sadece bu özelliğin testlerinin başladığı konusunda bilgiler verildi. Android işletim sisteminde testleri devam eden konu etiketleri özelliğinin ne zaman yayınlanacağı konusunda da yine bir bilgi paylaşımı olmadığını da eklemek gerekiyor.

Bunlar için bir süre daha beklemekte yarar var gibi. En azından Android sürümü için testlerin başladığını biliyoruz ancak iOS sürümü için nasıl bir gelişme olduğu konusunda bilgi yok.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı