Haberler

YouTube Hizmet Şartlarını Güncelleyecek

YouTube hizmet şartları için yeni bir güncelleme yaptı.

Video platformundan öte bir sosyal medya uygulaması haline gelen YouTube, belli aralıklarla önemli gösterilecek değişikliklerle gündeme geliyor. Son birkaç gündür yine benzer bir durum söz konusu. Uygulamaya ya da siteye girdiğiniz zaman, hizmet şartlarının değişeceği konusunda bir bildiri alıyorsunuz. Özellikle mobil uygulamaya girdiğiniz zaman karşılaşabileceğiniz uyarı, hizmet şartlarında değişikliğe gidileceğini gösteriyor.

10 Aralık’tan sonra geçerli olacağı söylenen değişikliklerin detayları da yine bu bildiri üzerinden açıklanmış durumda. Hemen değişecek olan politikalardan ve yeni sistemden söz edelim.

YouTube Yeni Politikalarla Güncellenecek

Yapılacak olan güncellemenin hemen sonrasında ilk olarak yaş sınırı durumu göz önüne alınacak. Artık bağlantı sağlanan ülkede yaş sınırı ne ise bunu gösterecek. Ülkelerin belirlediği yaş sınırlarına göre düzenlemeler yapılacak.

Bulunduğunuz ülkedeki yaş sınırının altında yaşınız varsa, bu durumda YouTube bir uyarı gösterecek. Gösterilen uyarıda uygulamayı ebeveynlerin onayıyla kullanmanız istenecek.

YouTube

Yaş sınırı düzenlemesi konusunda yapılacak olan iyileştirmeler bir yana, artık yorum sisteminde de bir güncelleme söz konusu olacak. Süresiz olarak yorumları kullanma hakkının kaldırıldığını göreceğiz.

Yine içeriklerin kaldırılması noktasında da yeni düzen kullanıma girecek. Hangi durumlarda içeriklerin kaldırılacağına ilişkin hizmet şartlarının da güncellendiğini görmek mümkün olacak. Hizmet şartlarında yapılan bu güncellemelere ve tüm detaylara ulaşmak için burada yer alan bağlantıları kontrol edebilirsiniz.   

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı