Haberler

YouTube CEO’su Susan Wojcicki İçerik Üreticilere Mesaj Gönderdi

YouTube CEO’su Susan Wojcicki içerik üreticileri için yeni önerilerde bulundu.

YouTube bambaşka bir platform haline geldi. Google desteğiyle beraber sürekli büyüyen video platformu, son yıllarda o kadar popüler olmaya başladı ki bu alanda yeni yatırımlar yapılmaya başlandı.

Hatta platforma içerik üreten kullanıcılar artık bunu bir meslek olarak görmeye başladı. Bu platform için içerik üreterek gelir elde eden kullanıcıların sayısı gündem güne artmaya başladı. Hatta YouTube kendi ünlülerini ortaya çıkarmaya başladı. Konuya ilişkin son olarak YouTube CEO’su Susan Wojcicki özel bir blog yazısı kaleme aldı.

YouTube CEO’su Susan Wojcicki Kullanıcıları Uyardı

Hem kullanıcıları hem de içerik üreticilerine yönelik olarak yayınlanan yazıda, içerik üreticilerinin uyarıldığını görüyoruz. Paylaşılan blog yazısında içerik üreticilerinin, sürekli yeni içerikler üretmek konusunda kendilerini zorunluk hissetmelerinden söz ediliyor.

YouTube CEO’su Susan Wojcicki

YouTube CEO’su Susan Wojcicki, içerik üreticilerinin kendilerine zaman ayırmaları gerektiğini vurguluyor. İçerik üreticilerinin dönem dönem paylaşımlarına ara vermesinin mümkün olduğunu belirten ünlü isim, içerik üreticilerinin de bu durumu anlayışla karşılayabileceklerini dile getirdi.

Sürekli içerik paylaşma zorunluluğu içerisinde hissetmenin, yayıncıları çok kısa süre içerisinde tükenmişlik duygusuna ulaştırmasının söz konusu olabileceğinin vurgulandığı yazıda belli bir süre ara vermenin yaratıcılık konusunda da daha iyi çözümler sunacağı düşüncesi var. Ünlü içerik üreticilerinin bu öneriye ne kadar uyacağı ise tartışılır.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı