Haberler
Trend

Yerli Otomobil TOGG Yazılımı İnternetten Güncellenebilecek

Türkiye’nin devrim arabalarının ardından yerli olarak üreteceği ilk arabada yer alacak yazılımlar, TOGG’un internet aracılığı ile sunacağı kanallar ile güncellenebilecek.

Türkiye’nin ağır sanayisi için kelimenin tam anlamı ile bir dönüm noktası olarak değerlendirilen yerli otomobili ürtecek olan firma, TOGG, sosyal medyadan geçtiğimiz dakikalarda yaptığı bir açıklama ile otomobil için oldukça kritik öneme sahip yazılımların aynı telefon ve bilgisayarlarda olduğu gibi internet aracılığı ile güncelleneceğini söyledi.

Neredeyse 50 yılı aşkın bir zaman sonra üretilecek olan ilk yerli otomobilimizde dikkat çeken bu, internet aracılığı ile mevcut yazılımları güncelleme özelliği, şu an için yalnızca TESLA ve buna benzer firmaların özel geliştirilmiş araçlarında bulunuyordu. Yalnızca birkaç sene içinde yollarda göreceğimiz ve beş ayrı modelde planlanan yerli otomobilimiz, bilindiği üzere kısa vadede dünyada şu an için oldukça popüler olan SUV model ile birlikte Sedan olmak üzere iki ayrı modelde üretilecek. 

Ayrıca Türkiye Otomobil Girişim Grubu’nun yaptığı açıklamanın ayrıntılarına bakıldığında yalnızca birkaç yıl içinde yollarda görülecek olan otomobilde otonom sürüş modeli özelliği de olacak ve aynı bilim kurgu filmlerinden çıkmış gibi gözüken bu araç, dünyadaki benzer araçlardan daha farklı bir yerde konumlanacak.

Bilindiği üzere yerli otomobil tamamen elektrik ile çalışacak ve çevre dostu olacak. Aynı zamanda bu sebeple petrole olan bağımlılığı da bitirecek.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı