Bilim & Teknoloji

Yerli Otomobil Sonunda Tanıtıldı

Yerli Otomobil tanıtılıdı. Yerli Otomobil özellikleri baş döndürücü.

Sadece ülkemizde değil, otomobil dünyasında merakla beklenen yeni yerli otomobil modeli için beklenen tanıtım sonunda yapıldı. Uzun süredir reklamları devam eden aracın tanıtılmasıyla beraber nasıl bir teknolojiye yer verileceği konusunda da detaylar ortaya çıktı. İlk olarak yeni seri araçların tasarımı öne çıktı ancak, kullanılan özellikler de bir hayli ses getirdi. Dilerseniz yerli otomobil için tüm özelliklerden söz edelim.

Yerli Otomobil Nasıl Özelliklere Sahip?

Yerli otomobil modelinde alanında ilk olma özelliği taşıyan teknolojiler var. Bunların başında da hologram ekran teknolojisi geliyor. Hologram teknolojisiyle beraber, sürücülerin gözüne doğru çalışan bir ışın teknolojisi kullanılıyor.

Bu şekilde yol bilgileri sürücü gözünü yoldan ayırmadan doğrudan sürücünün gözüne veriliyor. Daha gelişmiş bir teknolojiyle donatılmış olan araçların, yan aynalarında da iddialı bir teknoloji var. Yan aynalar kısmında yer alan kamera sistemi, araç ne tarafta dönüyorsa buna göre görüntü verebiliyor.

Yerli Otomobil

Özellikle körü nokta bırakılmamasını sağlayan bu teknoloji bir hayli ses getirecek bir teknoloji. Bunun dışında motor kısmında ise iki farklı seçenek sunulacağı açıklandı.

4 çeker 400 beygirlik ve 200 beygirlik arkadan itişli seçenekler sunulacak. SUV ve Sedan modelleri satışa çıkarılacak ancak sonrasında 5 farklı versiyon göreceğiz. 2035 yılına kadar tüm versiyonların satışa çıkması bekleniyor.

Nesnelerin interneti destekli ve güncelleme desteği sunacak olan aracın içerisinde yer alan yazılımların tamamının da yerel olduğunu ve yine pil kısmında da yerli yazılımların kullanıldığını da ekleyelim.

Yerli Otomobil

300 km+ ve 500 km+ menzil seçenekleriyle beraber çıkacak olan yerli otomobil için 30 dk şarj sunan hızlı şarj teknolojisi de duyuruldu.

Yerli otomobillerin bu özelliklerle beraber 2022 yılında trafiğe çıkacağını ekleyelim. Üretim 2022 yılında başlayacak. Fiyat ise belli değil.  

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı