Haberler

Yerli Otomobil için Tarih Belli Oldu

Yerli Otomobil için ön gösterim tarihi konusunda bilgiler ortaya çıktı.

Yerli otomobil projesi için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Birkaç farklı firmanın ortaklığı ile geliştirilen yerli otomobiller için artık son aşamaya da gelindiği açıklandı. Yakından satışa da sunulması beklenen yeni araçlar için Bütçe sunumunda yeni açıklamalar da geldi. 2020 plan ve bütçe görüşmeleri sırasında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yapılan açıklamalarda, yeni serinin ön gösteriminin ne zaman yapılacağı da duyuruldu.

Yerli Araçlar için Geri Sayım Hızlandı

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu olarak değerlendirilen geliştirme grubunun ön gösterimi önümüzdeki ay yapacağı duyurulmuş oldu. Yerli araçların ön gösterimiyle beraber hangi detayların açıklanacağı konusunda bir bilgi paylaşımı ise yapılmadı.

Yerli Otomobil

Muhtemelen serinin özellikleri ve çıkış tarihi konusunda bazı bilgileri elde etmek mümkün olacak. Sergio Rocha gibi firmaların da geliştirme gurubuna katılmasının ardından daha da hızlanan projenin ne aşamada olduğunu önümüzdeki sene göreceğiz.

Ön gösterim sonrasında fiyat konusunda detayların açıklanıp açıklanmayacağını da zaman gösterecek. Şimdilik ön gösterim için önümüzdeki ayı bekleyeceğiz. Ön gösterimin tamamlanmasının ardından detayları aktaracağız.

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı