Haberler

Yerli Otomobil Detayları Belli Olmaya Başladı

Yerli Otomobil teknolojileri konusunda yeni bilgiler ortaya çıktı.

SUV sınıfına dahil edilmesi beklenen ve uzun bir süredir geliştirmeleri devam eden yerli otomobil modeli için detaylar gelmeye devam ediyor. Son olarak yeni seri araçların trafiğe çıkacağı tarih konusunda yeni bilgiler paylaşılmıştı.

2022 yılında trafiğe çıkacağı konuşulan yerli otomobil serisinin şimdi ise yeni detayları ortaya çıkmaya başladı. Ortaya çıkan son bilgilere göre aracın tasarımı Pininfarina tarafından yapıldı. Ferrari gibi oldukça iddialı bir firma ile çalışmaları olan İtalyan asıllı Pininfarina firmasıyla çalışılmış olması, aracın beklenenden daha iddialı bir tasarımla geleceğini gösteriyor.

Yerli Otomobil Geliyor!

Tasarım konusunda çok deneyimli bir firma ile çalışıldığı açıklanan yerli otomobiller için motor konusunda da bazı bilgiler var. Buna göre yeni seri araçlar normal bir priz ile şarj olabilecek şekilde tasarlandı. Normal bir priz ile aracı şarj etmeniz durumunda 10 saatte aracı şarj etmek mümkün olacak.

Yerli Otomobil

DC şarj ünitesi kullanıldığı zaman ise aracın 30 dakika içerisinde tam şarj olması sağlanacak. Standart navigasyonlar yerine arttırılmış gerçeklik sisteminin sunulduğu bir teknolojiyi göreceğiz. İlk serisinin 2022 yılında trafiğe çıkacağı düşünülen serinin 2030 yılında ise toplam 5 modelle beraber satışa sunulması bekleniyor. Yeni serinin fiyatı konusunda henüz kesinlik kazanmış rakamlar yok.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı