Haberler

Yeni Tesla Gigafactory için Detaylar Belli Oldu

Berlin Tesla Gigafactory için yeni detaylar belli oldu.

Elon Musk’ın en çok güvendiği firması olarak öne çıkan Tesla, elektrikli araç yatırımlarına devam ediyor. Son olarak elektrikli bir pickup modelinin tanıtımını gerçekleştiren markanın, şimdi ise yeni bir fabrika kurmaya çalıştığı ortaya çıktı. Markanın yeni fabrika kurmasının nedeni ise üretim ağını geliştirme isteği. Üretim ağını geliştirmek için yeni fabrikalar kurmaya çalışan firmanın yeni adreslerinden birisi de Berlin Tesla Gigafactory olacak.

Berlin Tesla Gigafactory için Detaylar Belli Oldu

Geçtiğimiz aylarda kurulacağı konusunda bazı bilgilerin ortaya çıktığı Berlin Tesla Gigafactory merkezinin, detayları ortaya çıktı. Berlin’de kurulacak olan yeni fabrikanın üretim gücü konusunda açıklamalar yapıldı.

Buna göre fabrika 500 bin araç üretme kapasitesine sahip olacak. 500 bin araç üretilmesi, markanın üretim konusunda yaşadığı sıkıntının önüne geçilmesini sağlayacak. Daha önce bu tesisin kurulumu için kesilecek ağaçları karşılaşmak adına Elon Musk’ın fidan dikim projesini açıkladığını da görmüştük. Ünlü isim kesilen ağaçlardan çok daha fazla ağacın dikileceği konusunda bilgi vermişti.

Tesla Gigafactory

Almanya’da kurulacak olan yeni tesisin üretime büyük bir katkısı olacağı kesin. Bu durumun Tesla satışlarına nasıl yansıyacağı ise net değil. Öyle ki markanın Model serisi üretiminde sorunlar yaşadığı ve satışlarının bir hayli düştüğü biliniyor. Bu gibi bir durum yaşanmaması adına firmanın üretim tesislerinin sayısını arttırması beklenmekte.

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı