Mobil

Yeni Sony Xperia Compact Geliyor

Sony, akıllı telefon satışlarında istenen başarıyı bir türlü yakalayamadı. Markanın akıllı telefonlarının satışında istediği başarıyı yakalayamamasının yanında, birçok pazardan çekildiğini de ekleyelim. Buna rağmen Sony’nin akıllı telefonlarını üretmeye devam ediyor. Şu sıralar ise markanın yeni bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı da ortaya çıktı. Sony Xperia Compact modeli olarak gelmesi beklenen yeni serinin, detayları da ortaya çıktı.

Sony Xperia Compact Nasıl Bir Telefon Olacak?

MWC 2020 etkinliğinde tanıtılması beklenen yeni akıllı telefonların içerisinde yer alacak olan işlemciler Snapdragon 665 serisi olacak. Snapdragon 665 işlemcilerine yer verecek olan akıllı telefonun tasarım kısmında ise kompakt bir tasarımla geldiğini görmek mümkün olacak.

İddialı serinin ekran boyutu kısmında ise 5.5 inçlik bir panele sahip olduğunu göreceğiz. Diğer modeller ile karşılaştırıldığı zaman son dönem akıllı telefonlarına göre küçük bir ekran sunulduğunu göreceğiz.

Sony Xperia Compact

Yine markanın kullandığı akıllı telefon tasarımının devam ettiğini göreceğiz. Hem üst kısımda hem de alt kısımda çerçevelerin kullanıldığı bir akıllı telefon söz konusu olacak. 2019 yılında sadece 2,5 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirebilen markanın yeniden başarı elde edip etmeyeceği ise merak konusu.

Bu modelin fiyatı ve özellikleri Sony Xperia Compact satışlarının ne düzeyde devam edeceğini göstermiş olacak. Tanıtımdan sonra detaylar belli olacak.  

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı