Bilgisayar

Yeni Samsung Galaxy Tab A Özellikleri Görüntülendi

2020 Samsung Galaxy Tab A modelinin özellikleri ortaya çıktı.

Samsung’un yeni tablet modeli olmasını beklediğimiz 2020 Samsung Galaxy Tab A için bazı detaylar ortaya çıkmaya başladı. Son olarak yeni tablet modelinin Google Play Console üzerinden ortaya çıktığını gördük.

Tabletin ekran özellikleri ve işlemci detayları konusunda bilgilerin paylaşılmasını sağlayan Google Play Console göre, yine fiyat performans serisi bir tablet modeliyle karşı karşıya kalacağız.

Samsung Galaxy Tab A Neler Sunacak?

Yeni seri tablet modelinde en çok dikkat çeken kısım ekran olacak. 10 inç ekran boyutunu kullanmaya başlayan Samsung’un bu seride ise farklı bir tercihle öne çıktığını göreceğiz. Bu modelde 8.4 inçlik bir panel yer alacak.

Çözünürlük değeri ise 8.4 inçlik panele karşın biraz daha iyi bir değer olacak. 1200 X 1920 piksel çözünürlük değerini göreceğiz. Bu da görüntü kalitesinin iyi olacağını göstermekte. İşlemci kısmında geçtiğimiz zaman ise tabletin Exynos 794 serisini kullanacağı görülüyor.

Samsung Galaxy Tab A

3 GB RAM miktarıyla beraber gelecek olan işlemcilerin genel olarak orta segment değerinde bir performans ortaya koyduğunu görebiliriz. Çok üst düzey bir teknik özellik sunulmayacak.

Bunun yanında testlerin Android 9 ile yapılması, tabletin orta segment modeller arasında yer alacağını da işaret ediyor. Çıkış tarihi ve fiyat konusunda henüz bir bilgi paylaşımı yapılmış değil.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı