Mobil
Trend

Xperia XZ3 Modelinin DxOMark Test Sonuçları Hayal Kırıklığı Yarattı

Sony'nin amiral gemi konumunda yer alan akıllı telefon modeli Xperia XZ3, DxOMark tarafından yapılan kamera performans testinde sınıfta kaldı.

Geçtiğimiz yaz aylarında resmi olarak duyurulan Sony’nin yeni amiral gemi konumundaki akıllı telefon modeli Xperia XZ3 ile ilgili önceki gün DxOMark bünyesinde yapılan kamera performans testlerinin sonucu, bu modeli kullanan kullanıcılarda hayal kırıklığı yaratacak cinsten.

Kamera teknolojileri ele alındığında dünyanın lider üreticileri arasında yerini uzun yıllardır koruyan Sony, maalesef geliştirdiği sensörleri kendi akıllı telefon modellerinde kullanmak konusunda pek başarılı değil. Hatta geçtiğimiz haftalarda şirketin yetkili bir ağızından yapılan açıklamalarda üretimini yaptıkları geliştirilmiş kamera sensörlerini mobil departmanlarında kullanmalarının kendilerine çok fazla bir girdisi olmayacağından bahsedilmişti. Ürettiği sensörleri kendi mobil telefonlarında kullanmak yerine kamera departmanında kullanmayı yeğleyen Sony, aynı zamanda birçok akıllı telefon üreticisine de sensör satışı yapmakta.

Xperia XZ3 Modelinin Kamera Sonuçları Tatmin Etmedi

Bildiğiniz üzere Xperia XZ3 modelinin arka kısmında 19 MP çözünürlükte f/2.0 diyaframa sahip 4K kalitesinde 30 fps video kaydı yapabilen kamera bulunuyor. Cihazda yer alan ön selfie kamerası ise 13 MP çözünürlükte ve f/1.9 diyafram açıklığına sahip.

Xperia XZ3 modelinin DxOMark test skorları!

DxOMark tarafından Sony Xperia XZ3 modelinin ana kamerasına genelde 79 puan verilirken fotoğraf çekimi kalitesi 76 puan, video çekimi kalitesi ise 85 puan alabildi.

Sony’nin bir diğer modeli olan Xperia XA2 Ultra ise DxOMark testlerinden 75 puan alırken Xperia XZ Premium modeli ise 83 puanda kaldı.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı