Haberler
Trend

Xiaomi Yetkilisinden Yeni Bir Modelin Tasarımı Sızdırıldı

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi'nin gelecek modellerinden birisi olduğu düşünülen bir tasarım, şirket yetkilisi tarafından istenmeden de olsa sızdırıldı.

Akıllı telefon üreticileri global pazardaki paylarını artırabilmek için yeni modelleriyle sık sık gelişmelere ayak uydurmaya çalışıyorlar. Özellikle çerçevesiz tam ekran yapısına sahip modellere yönelen üreticiler, bu kapsamda birçok ürünü kullanıcılara sunmaya başladı.

Her ne kadar çerçevesiz ekran yapısına sahip telefon modelleri için çalışmalar hız kesmeden devam etse de ortaya çıkan akıllı telefonlar henüz bütünüyle tam ekran deneyimini kullanıcılarına sunabilmiş değiller. Tam ekran özelliğini kullanıcılara eksiksiz olarak kullandırmak isteyen şirketler ise son dönemde kızaklı yapıya sahip modeller veya popup kamera özelliğini geliştirmeye yönelmiş durumda.

Çin piyasasında yer alan onlarca akıllı telefon üreticisinden tüm dünya geneline ürünlerini pazarlayan şirketlerden birisi olan Xiaomi, tam ekran yapısını eksiksiz olarak kullanıcısına sunabilmek adına kamera yapısında yapacağı değişimlerle ön plana çıkabilir. Zira şirketin ürün müdürü olarak görev yapan yetkilisi tarafından bu yapıya sahip yeni bir akıllı telefon modeli sızdırılmış görünüyor.

Xiaomi Yetkilisi Wang Teng, Yeni Bir Modeli Yanlışlıkla Sızdırdı

Xiaomi’nin Ürün Müdürü olarak görev yapan Wang Teng, Çin’in Pekin kentinde bulunan ofisinde çekerek yayınladığı bir fotoğrafla dikkatleri üzerine toplamayı başardı. İlk bakışta şişelere odaklanmış bir resim olarak dikkat çekse de görüntüde yer alan bir detay ise dikkatlerden kaçacak şekilde değildi.

Teng tarafından paylaşılan görüntünün arka planında açılır kamera özellikli bir akıllı telefon modeli görüldü. Fotoğrafı kısa süre içinde sosyal medya hesabından silen Wang Teng, elbette bu fotoğrafın onlarca kişi tarafından kaydedilip birçok platforma servis ettiğini çok iyi biliyordur.

Şirketin daha önce yayınlanan gelecek akıllı telefon modelleriyle ilgili sızıntılar dikkate alındığında sızdırılan görselde yer alan cihazın Snapdragon 855 yonga seti ile geliştirildiği düşünülüyor.

Xiaomi ürün müdürü tarafından sızdırılan görsel medyada yerini aldıktan sonra Redmi Marka Müdürü olarak görev yapan Lu Weibing, yaptığı açıklamada bu tasarımın daha önceki sızıntılarda yer alan modellerle eşleşmediğini doğruladı.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı