Haberler

Xiaomi Yeni Kablosuz Kulaklığı İçin Bluetooth Sertifikasını Aldı

Kablosuz kulaklık dendiği zaman akıllara gelen şirketlerden birisi olan Çin menşeili Xiaomi, yeni kablosuz kulaklığıyla piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Bluetooth sertifikasını da alarak son hazırlıklarını yapan şirket, cihazı önümüzdeki günlerde satışa sunmayı planlamakta. 

Kablosuz kulaklık sektöründe önemli bir konumda bulunan Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi, yeni kablosuz kulaklığı için artık son hazırlıklarını yapıyor. Bluetooth 5.0 sertifikasını alarak cihaz için çalışmalarda sona geldiğini ispatlayan Xiaomi, satış rakamlarıyla da rakiplerini geride bırakmayı planlıyor.

Bilindiği üzere Çinli şirket, geçtiğimiz yıl satışa çıkarttığı Mi True Wireless Earphones modeliyle beklediği satış rakamlarına ulaşmıştı. 

Daha Uygun Fiyatlı Olacak

Xiaomi’ye yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre şirketin yeni kablosuz kulaklığının tanıtımı birkaç ay içerisinde yapılacak. Ayrıca cihaz, listede “TWSEJ03WM” model numarasıyla gözüküyor. Henüz kulaklıkla alakalı çok fazla bilgi bulunmasa bile iddialar cihazın üst segment ürünlere göre daha uygun fiyatlı olacağını ortaya koyuyor.

2019 senesinde kablosuz kulaklık sektöründe öncü haline gelen Çinli Xiaomi, bu başarısıyla Amerikalı teknoloji firması Apple’ı yakından takip ediyor. Gerek uygun fiyatlı kulaklıklar üretmesi gerekse de kalite öncelikli çalışması nedeniyle şirketin ülkemizde de söz sahibi olduğunu belirtmek doğru olacaktır. 

Bluetooth 5.0 Bağlantısı Dikkat Çekiyor

Bilindiği üzere 2019’da satışa sunulan “Mi True Wireless” kablosuz kulaklıkları 4.2 Bluetooth bağlantısıyla kullanıcılarla buluşmuştu. Müşterilerin merakla beklediği yeni cihazın ise alınan sertifika ile Bluetooth 5.0 kullanması garantilendi. 

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı