Bilim & Teknoloji
Trend

Xiaomi Yeni Akıllı Saati Watch Color ile Geliyor

Yalnızca akıllı telefon ve televizyon değil, akıllı saat pazarında da gücünü göstermek isteyen Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, hamle üstüne hamle yapıyor. Şirketten gelen açıklamaya göre Watch Color kısa süre içerisinde kullanıcılarla buluşacak. 

Çin’de televizyon piyasasında rakipsiz olduğu bilinen Xiaomi kısa bir süre önce akıllı telefon pazarında da istediği satış rakamlarına ulaşmıştı. Bu başarısını perçinlemek isteyen şirket, şimdi de akıllı saat pazarında etkili olmayı planlıyor. Xiaomi’nin yaptığı açıklamaya göre yeni akıllı saat Watch Color, Ocak’ta kullanıcılarla buluşacak. 

İlk Etapta Çin’de Piyasaya Sürülecek

Çok renkli bir tasarıma sahip olacağı kesinleşen Xiaomi Watch Color, 3 Ocak’ta Çin’de satışa sunulacak. Şirket, ülke içinden gelen tepkilere göre kısa vadede Asya ve Avrupa pazarına açılacak. Ayrıca cinsiyet ayrımı olmayan saatler, farklı renk kombinasyonlarıyla pazarlanacak. 

Özellikleriyle alakalı henüz bilgi olmasa da Xiaomi Watch Color’un özellik bakımından Huami Amazfit GTR ile benzerlik göstermesi bekleniyor. 

454×454 piksel ekran çözünürlüğüne sahip olması beklenen Xiaomi Watch Color’un ayrıca kalp atış sensörü, ivmeölçer ve barometre sensörlerini kullanacağı da düşünülüyor. 1.39 inçlik dairesel ekranla satışa sunulması planlanan cihaz hakkında bütün detaylar 3 Ocak’ta belli olacak. Şirketin yeni akıllı saati Watch Color’u fiyatlandırırken rakiplerine göre karar alacağı düşünülüyor. Ancak şuan itibariyle saat hakkında kesin bir açıklama yapılmış değil. 

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı