Haberler
Trend

Xiaomi TV Satış Başarısıyla Göz Doldurdu

Çin merkezli teknoloji üreticisi Xiaomi yalnızca akıllı telefonlarla değil, televizyonlarıyla da göz dolduruyor. Şirketin TV satış rakamları açıklanırken, Ocak 2019 – Kasım 2019 raporu da yayımlandı.

Xiaomi TV satış rakamları istenen seviyeye geldi

Teknoloji piyasasında daha çok akıllı telefonlarıyla tanınan Xiaomi, TV geliştirmelerini de büyük bir titizlikle sürdürüyor. Sadece 11 dakika içerisinde 200 bin televizyon satmayı başaran ve bu konuda kırılması zor bir rekora imza atan Xiaomi’nin TV birimi genel müdürü Xiaoshuang, durumdan memnuniyet duyduğunu paylaşan bir mesaj yayınlandı. 

Çin’in en büyük sosyal medya platformu Weibo’da duygularını paylaşan Xiaoshuang, Çin pazarında zirvede olduklarını kaydetti. Ayrıca TV pazarını daha da büyütmek istediklerini kaydeden müdür, başarılarından dolayı gurur duyduğunu aktardı. 

TV Satışlarında Sınırları Aşıyor

AVC China adlı bağımsız bir şirketin yayımlamış olduğu rapora göre Xiaomi, yalnızca 2019 yılı içerisinde 4 milyon adet TV satmayı başardı. Şirketi kısa vadede 10 milyon satış rakamını hedeflediği ifade edilirken 2019 Aralık ayının henüz hesaplanmadığı ve 2019 sonu itibariyle Xiaomi’nin 5 milyonu geçeceği kaydedildi. 

Henüz Türkiye’de istediği satış rakamlarına ulaşamasa da gerek Çin gerekse de Avrupa pazarında saygınlığını artıran Xiaomi’nin ilerleyen dönemde Türkiye TV pazarında da beklentileri karşılayacağı düşünülüyor. TV kalitesiyle göz dolduran Xiaomi şimdilik akıllı telefon pazarı için hedeflerini tutturamamış vaziyette.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı