Bilgisayar

Xiaomi Mi Notebook Air İddialı Özelliklerle Geliyor

Akıllı telefon teknolojilerinde istenen seviyeye gelen Xiaomi, sadece akıllı telefon alanında yoluna devam etmiyor. Bunun yanında markanın giyilebilir ürün kategorileri gibi birçok alanda da yer aldığını görüyoruz.

Şu sıralar ise marka, yeni bir Notebook serisiyle gündemde. Özellikleri bir yana, tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmesi beklenen Xiaomi Mi Notebook Air modeli için ortaya çıkan detaylara geçelim.

Xiaomi Mi Notebook Air Ağırlığıyla Dikkat Çekecek

Xiaomi Mi Notebook Air modelinin en önemli kısmı kasa ağırlığı olacak. Bu alanda iddialı rakip MacBook modellerinden daha hafif olacağı belirtilen Xiaomi Mi Notebook Air, sadece 1.07 kg ağırlığında olacak.

Ağırlığın bu kadar düşük bir seviyede tutulması, yeni serinin taşınabilirliğinin bir hayli artmasını sağlayacak. Çok daha kullanışlı bir serinin karşımıza çıktığını göreceğiz. Teknik özellikler kısmında neler sunulacağı ise çok net değil.

Bu modelde de Intel işlemcilerinin kullanılması bekleniyor ancak seri net değil. Muhtemelen 8.nesil Intel işlemcilerini görmek mümkün olacak. Fakat dediğimiz gibi i7 ya da i5 seçimleri ve seriler konusunda kesin bilgiler yok.

Xiaomi Mi Notebook Air,

Tahmin yürütecek olursak, bu kadar hafif kasa oldukça ince olacaktır ve muhtemelen işlemci de pil tasarrufu odaklı bir seri olacaktır.

RAM bellek miktarı kısmında ise seçimin 8 GB olması bekleniyor. 8 GB RAM bellek miktarı, tek seçenekte olmayabilir. Bunun yanında 10 ya da 12 GB versiyonları da görebiliriz. Şimdilik ortaya çıkan detaylar bu özellikleri işaret ediyor.

Daha çok tasarımıyla öne çıkmasını beklediğimiz yeni notebook modelinin tanıtımı için çok beklemek gerekmeyecek. Tanıtımın 26 Mart tarihinde yapılacağı resmi olarak açıklanan bilgiler arasında yer alıyor. Muhtemelen 15.6 inç ve 13 inç olmak üzere iki farklı model tanıtılacak.    

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı