Mobil
Trend

Xiaomi Mi A3 ve Mi A3 Lite Modelleri İle İlgili İlk Bilgiler Sızdırıldı

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi'nin Android One programında yer alacak iki yeni model üzerinde çalıştığı öne sürüldü.

2017 yılında Android One programı kapsamında ilk akıllı telefon modellerini kullanıcılarıyla buluşturan Xiaomi’nin, Mi A3 ile birlikte Mi A3 Lite modelleri üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Android One kapsamındaki akıllı telefon modellerinde yüksek satış rakamlarına ulaşan Xiaomi, Mi A1 sonrası Mi A2 ve Mi A2 Lite modellerini aynı program dahilinde birer yıl arayla piyasaya sunmuştu.

Xiaomi Mi A3 ve Mi A3 Lite Ortaya Çıktı

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin Mi A3 ve Mi A3 Lite modellerini duyurmaya hazırlandığı XDA Developers platformunda sızdırıldı. “bambo_sprout” ve “cosmos_sprout” model kodlarında iki akıllı telefon üzerinde çalıştığı belirtilen Xiaomi’nin “sprout” kodlarını daha önce de Android One programına dahil modellerinde kullandığı biliniyordu.

Xiaomi’nin Mi A3 modelinin ekrana yerleşik bir parmak izi sensörü ile geliştirildiği öne sürülürken bu iddia henüz tam anlamıyla netlik kazanmış değil.

Hem Xiaomi Mi A3 hem de Mi A3 Lite modellerinde 32 MP gibi yüksek çözünürlüklü bir ön kameraya yer verileceği belirtilirken bu kameranın cihazda su damlası adı verilen küçük bir çentik içerisinde yerleşim alacağı düşünülüyor.

Android One kapsamında piyasaya sürülecek olan yeni Xiaomi modellerinin özellikleri hakkında daha detaylı bilgiler henüz elde edilemedi. Fakat Mayıs sonu veya Haziran ayının ilk günlerinde Mi A3 ve Mi A3 Lite modellerinin duyurulması bekleniliyor.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı