Mobil

Xiaomi Mi A3 için Güncelleme Açıklaması Geldi

Xiaomi Mi A3 için Android 10 güncellemesi geldi.

Xiaomi Mi A2 modeli için çok kısa bir süre önce yeni bir güncelleme yayınlanmıştı. Eski akıllı telefon modeli için Android 10 güncellemesinin yayınlanmasının hemen ardından Xiaomi Mi A3 sahiplerinin de akılları bir hayli karıştırmıştı. Daha yeni bir akıllı telefon modeli olmasına karşın bu modelin ne zaman güncelleme alacağı konusunda detaylar paylaşılmadı.

Bunun üzerine Change.org üzerinden bir imza kampanyasının başlatıldığını da gördük. Xiaomi Mi A3 kullanıcıları tarafından paylaşılan imza kampanyalarıyla beraber güncellemenin yeni modele de gelmesi isteniyordu.

Beklendiği gibi oldu ve imza kampanyalarının neticesinde firma tarafından bir açıklama geldi. Firma tarafından yapılan açıklama sonrasında Xiaomi Mi A3 akıllı telefonları için de Android 10 güncellemesinin geleceği resmiyet kazanmış oldu.

Xiaomi Mi A3

Xiaomi Mi A3 Güncellemesi Yolda

Yoğun istekler üzerine söz konusu akıllı telefonların Android 10 güncellemesini aldığını göreceğiz. Firma bu konuda çok detaylı bir açıklama yapmamış olsa da güncellemeyi Şubat ayında yayınlayacağını da resmi olarak duyurdu.

Şubat ayı içerisinde tüm güncellemenin tamamlanması bekleniyor. Yani bölge sınırlaması olmadan Xiaomi Mi A3 akıllı telefonlarının tamamı Android 10 alacak. Firmanın yeni güncellemesinin telefonları ne kadar işlevsel bir hale getireceği ise net değil. A2 modelinde güncelleme sonrasında yaşanan sorunların giderileceğini de eklemiş olalım.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı