Mobil

Xiaomi Mi A2 Android 10 Güncellemesi Aldı

Xiaomi Mi A2 akıllı telefonları için beklenen güncelleme yayınlandı.

Xiaomi, uygun fiyatlı akıllı telefon modellerini yenilemeye devam ediyor. Markanın uygun fiyatlı akıllı telefon modelleri için sunduğu alternatiflerden birisi de Xiaomi Mi A2 akıllı telefonları. Android One programına dahil olan akıllı telefon ailesinden olan Xiaomi Mi A2 modeli için geçtiğimiz günlerde beklenmedik bir haber geldi.

Yeni akıllı telefon modeli için bu kez güncelleme yayınlandığı açıklandı. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre Xiaomi Mi A2 modeli için Android 10 güncellemesi sunuldu. Yeni akıllı telefon modelleri için sunulan güncellemeler bir yana, A3 modeli için de tartışmalı bir durum ortaya çıkmış oldu.

Xiaomi Mi A2

Xiaomi Mi A2 Güncellemesi Neler Sunuyor?

A2 akıllı telefonları için yayınlanan Android 10 güncellemesinin 1.3 GB dosya boyutuna sahip olduğunu da ekleyelim. Güncelleme Android 10 özelliklerini A2 akıllı telefonlarına getiriyor olsa da ilk etapta bazı sistemsel sorunların yaşandığı da açıklandı.

Özellikle WİFİ üzerinden yapılan aramalarda yeni güncelleme sonrasında kesintiler yaşandığı ve donma sıkıntıları oluştuğu biliniyor. Firma bu konuda da düzenlemeler yapacak gibi gözüküyor. Yeni bir düzenleme güncellemesinin de gelmesi söz konusu olabilir. Bunun dışında daha yeni model olan A3 akıllı telefonları için güncellemenin ne zaman geleceği ise net değil.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı