Mobil

Xiaomi Mi 9X Özellikleri için İlk Paylaşımlar Başladı

Xiaomi Mi 9X akıllı telefonlarının özellikleri ortaya çıkmaya başladı. Xiaomi Mi 9X nasıl bir telefon?

Xiaomi, Mi serisini genişletmekte kararlı gibi gözüküyor. Akıllı telefon devi bu konuda sürekli yeni modeller üzerinde çalışmalar yapıyor. Markanın yeni akıllı telefonlarından birisi de Xiaomi Mi 9X modeli olacak.

Mi 6x serisinin devamı niteliğinde olmasını beklediğimiz akıllı telefonlar için ilk özelliklerde yayınlanmış durumda. Buna göre yeni serinin özelliklerine ve detaylarına geçelim.

Xiaomi Mi 9X Nasıl Özelliklerle Gelecek?

Xiaomi Mi 9X akıllı telefonlarının Redmi Note 7 modelleriyle benzerlikleri olduğunu görmek mümkün olacak. Söz konusu akıllı telefonlar 6.4 inçlik dev bir ekrana sahip olacak. Ekran tasarımında damla çentik alanına yer verilmesi bekleniyor.

Su damlası çentik alanı sayesinde, neredeyse tamamen çerçevesiz bir model görebileceğiz. Bunun dışında yeni akıllı telefonların Full HD çözünürlük değerine sahip olması ve ekran kısmında yine AMOLED ekran teknolojisini kullanması gündemde.

Xiaomi Mi 9X

Ekran kısmında bu gibi detaylar öne çıkacak ancak tek detay bu değil. Bunun yanında işlemciler için de belli başlı özellikler ortaya çıkmış durumda.

İşlemci kısmında Snapdragon 675 serisini görüyoruz. Redmi Note 7 modelinde de aynı işlemcileri görmek mümkün olmuştu. Yine değişiklik olmayacağı ve orta segment için kullanılan işlemcilerin yola devam edeceğini görüyoruz.

Xiaomi Mi 9X

RAM bellek miktarı kısmında ise 6 GB RAM bellek kullanılacağı bilgisi var. Yine bu değerle beraber depolama alanı kısmında da 64 GB seçeneğini görmek mümkün olacak. Tıpkı Redmi Note 7 akıllı telefonlarında olduğu gibi sistem özellikleri dikkat çekici detaylara sahip olacak.

Kamera kısmında da öne çıkan bir akıllı telefon göreceğiz. Xiaomi Mi 9X arka kısımda 3 kamera barındıracak. 48 MP değerinde ana kamera, 13 MP değerinde ikinci kamera ve 8 MP değerinde de üçüncü kamera göreceğiz.

Hızlı şarj desteği, yenilenmiş arayüz, 3300 mAh değerinde geniş batarya hacmi gibi artılarla beraber geleceği öğrenilen akıllı telefonun tanıtım tarihi ise net değil. Bunun için bir süre daha yeni modeller için paylaşılan detayları takip etmek gerekiyor.    

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı