Mobil

Xiaomi Mi 9T Android 10 Güncellemesi Geldi

Xiaomi Mi 9T Android 10 güncellemesi yayınlandı. Yeni güncelleme neler sunacak?

Xiaomi Mi 9T akıllı telefon modelleri için geçtiğimiz günlerde yeni arayüz güncellemeleri sunulmuştu. MIUI 11 sürümünün yayınlandığı akıllı telefon modellerinin güncellemesinin neler sunduğu bir yana, bu güncelleme Android 9 işletim sistemi üzerine kurulmuştu.

Android 9 işletim sisteminin üzerine yayınlanan yeni arayüz güncellemesinin bazı sınırlamaları olduğunu da görmüştük. Eski işletim sistemi üzerine yayınlanan MIUI 11 sürümünden sonra şimdi ise Xiaomi Mi 9T Android 10 güncellemesinin yayınlandığı açıklandı.

Xiaomi Mi 9T Android 10 Güncellemesi Neler Sunuyor?

Xiaomi Mi 9T modelleri için yayınlandığı açıklanan Android 10 güncellemelerinin neler sunacağı konusunda da bazı bilgiler ortaya çıkmış durumda. Buna göre yeni akıllı telefonlar için yayınlanan güncellemeler 2.3 GB dosya boyutuna sahip.

Sadece Android sistem yükseltmesi değil, güncellemenin içerisinde Android Aralık ayı güvenlik yamalarının da olduğu açıklandı. Karanlık mod, QR kod okuma modu gibi önemli artılarla beraber gelen Xiaomi Mi 9T Android 10 güncellemesinin Avrupa kullanıcılarına yayınlanması için ise biraz daha beklemek gerekiyor.

Xiaomi Mi 9T Android 10

Öyle ki Avrupa pazarında yeni akıllı telefonların güncelleme alması için güncellemenin Google servisleriyle düzenlenmesi gerekiyor. Google servislerinin de güncellemelere entegre edilmesinin ardından Avrupa pazarı için de güncelleme yayınlanmış olacak.

Bu sürenin ne kadar zaman alacağı konusunda ise net bir bilgi yok. Muhtemelen 1-2 hafta içerisinde güncellemeler yayınlanmaya başlayacaktır.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı