Mobil

Xiaomi Mi 9 SE Modeli için Yeni Fırsat

Xiaomi Mi 9 SE Global pazarda satışa çıkıyor!

Uygun fiyatlı akıllı telefon modelleriyle kendisini gösteren Xiaomi, kısa süre önce yeni amiral gemisi akıllı telefonlarını da satışa çıkarmıştı. Markanın Xiaomi Mi 9 amiral gemisi, yine en az rakipleri kadar ilgi çekmeyi başardı.

Amiral gemisi modelinin yanında tanıtılan telefonlardan biri olan Xiaomi Mi 9 SE için de aynı durum geçerli olmuştu. Fakat bu seri sadece Çin genelinde satışa çıkmıştı. Şimdi ise beklenen gelişmeler yaşanmaya başladı.

Xiaomi Mi 9 SE Global Pazarda Satışa Çıkacak Mı?

Çin genelinde satışa çıkan uygun fiyatlı yeni akıllı telefonların, sadece Çin içerisinde satılacağı bilgisi verilmişti. Tanıtımdan sonra verilen bu bilgi, Snapdragon 712 işlemci kullanan ilk telefonun satış sınırıyla gelmesi anlamına geliyordu. Gelen yoğun istek üzerine ise Xiaomi karar değiştirmiş gibi gözüküyor.

Öyle ki marka yeni akıllı telefonları resmi site üzerinden Global satış bölümünde listeledi. Dünya genelinde satışı yapılan akıllı telefon modellerinin yanında yer alan Xiaomi Mi 9 SE için bir umut doğmuş oldu. Her ne kadar resmi açıklama gelmemiş olsa da global satış listesine yeni akıllı telefonların da eklenmiş olması büyük bir gelişme.

Xiaomi Mi 9 SE

Geçen sene tanıtılan akıllı telefonlar için de aynı durum geçerli olmuştu. Xiaomi Mi 8 SE modeli önce Çin genelinde satışa açılmıştı. Telefonların kısa süre sonra global satış listesine alındığını görmüş ve hemen sonrasında da ülkemizde dahil olmak üzere birçok ülkede satışa çıktığı bilgisini almıştık. Yeni model için de aynı durumun geçerli olup olmayacağını bilemiyoruz.

Beklentiler bu yönde olsa da daha önce global satış listesine eklenen ancak satışa çıkmayan akıllı telefon modelleri de oldu. Haliyle henüz net bir şekilde yeni modellerin dünya genelinde satışa çıkacağını gösteren bir açıklama yok.

Dünya genelinde satışların başlamasının ardından, ülkemizde de bu modeller için satışların gerçekleşeceğini düşünüyoruz. Satışlar konusunda açıklama geldiği zaman, sitemizde bilgilere yer vereceğiz.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı